Понеділок

20.05.2019

05:46

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Африканська чума свиней вже не далеко…

Кілька днів тому в північних областях України виявили випадки захворювання тварин на африканську чуму свиней. Ця хвороба дуже швидко поширюється в природі й різних господарствах, завдаючи значних економічних збитків внаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свиногополів’я в регіоні. Аби не допустити поширення захворювання в разі виявлення спалаху, служба ветеринарної медицини проводить карантинні заходи по запобіганню розповсюдження хвороби шляхом швидкого, безкровного забою усіх свиней на території, де спалахнула хвороба, з наступним спалення трупів тварин, механічної чистки та дезінфекції приміщень та території утримання свиней. 

Африканська чума свиней – це дуже небезпечна і підступна інфекційна, вірусна хвороба, яка вперше зафіксована ще в 1903 році в Південній Африці. Нею хворіють домашні та дикі свині незалежно від породи, віку та статі. Недуга характеризується високою температурою (40,5 – 42°С), посинінням шкіри, зникненням апетиту, в’ялістю, хиткою ходою, посиленою спрагою, слизистими виділеннями з очей та носа, високою смертністю тварин. Збудником африканської чуми свиней є вірус, який надзвичайно стійкий в зовнішньому середовищі. У м’ясі хворих тварин він зберігається до 155 днів, у гною та ґрунті – до 3 місяців, у трупах свиней – до 2,5 місяців, у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців, у солонині – до 1 року, в замороженому м’ясі – до 3 років.

Захворювання передається безпосередньо при контакті хворих свиней із здоровими, а також опосередковано через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, стічні води, транспортні засоби, бродячих тварин, птахів, комах, обслуговуючий персонал, при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих та інфікованих тварин. Наразі невідомі випадки хвороби людей на африканську чуму свиней.

У списку Міжнародного протиепізоотичного бюро ця хвороба – на першому місці за рівнем небезпечності. Упродовж кількох останніх років африканська хвороба свиней охопила великі території в Європейській частині Російської Федерації. Не вдалося уникнути захворювання і в Україні. Кілька років тому африканську чуму діагностували в приватному господарстві Запорізької області. Усе свинопоголів’я в селі було знищене та спалене.

На сьогодні застерігаємо всіх, хто утримує свиней, як і керівників свиногосподарств, так і індивідуальних власників, з метою профілактики та недопущення захворювання свиней дотримуватись «закритого» режиму утримання свиней, та під час догляду за свинями мати змінний одяг і взуття. Ні в якому разі не випасати свиней чи утримувати на вигульних майданчиках. В свинарських господарствах проводити профілактичні дератизаційні заходи (знищення мишей та щурів). Не допускати на територію свиногосподарств сторонніх осіб. Закуповувати свиней тільки з благополучних господарств при наявності ветеринарних документів. Щодо мешканців краю, то ми радимо не купувати живих свиней та продукти харчування з свинини (м’ясо, сало та інше) за відсутності супровідних ветеринарних документів у продавців та власників товару.

Наразі спеціалісти ветеринарної медицини для підвищення імунітету здійснюють профілактичні щеплення свиней проти класичної чуми свиней, які підвищують стійкість організму свиней до захворювань. На жаль, досі немає вакцини, яка б запобігала захворюванню на африканську чуму. Тому, слід наголосити, що з керівниками мисливських господарств, свиногосподарств проведена робота і при виявленні загиблих чи хворих свиней терміново звертатись до спеціалістів державних установ ветеринарної медицини району.

Сергій ДАНИЛЮК,
​в. о. начальника управління ветеринарної медицини в Острозькому районі

№ 28 від 11 липня 2015 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 202 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]