Субота

20.04.2019

19:14

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Актуальні питання в роботі школи
Звіт директора Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Любові Тимчук про роботу упродовж 2012-2013 навчального року.

Необхідність формування позитивного іміджу загальноосвітнього навчального закладу (ЗОШ) в сучасних соціально-економічних умовах постає дуже гостро для кожної школи. Це пов’язано з тим, що з кожним роком зростає конкуренція між закладами. Тому ми всі разом: вчителі, батьки, учні – прагнемо, щоб наша школа стала успішною та унікальною. З цією метою ми чітко визначились з цінностям, які сповідуємо. Перш за все – ми християни, тому повертаємось до джерел християнського виховання. По-друге, ми європейці, тому прагнемо в єдиний освітній європейський простір та суспільного життя в Європі. Місією школи визнано – сприяти покращенню якості освіти в умовах універсального профілю навчання, формувати здоровий спосіб життя на засадах християнської моралі, розвивати тісну співпрацю з родинами, громадою, забезпечуючи при цьому рівний доступ учнів до якісної освіти.

Пріоритетними шляхами досягнення цієї місії є створення позитивного психо-емоційного клімату в шкільному колективі, повернення до джерел християнського виховання, впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес, зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

Так, у 2012-2013 навчальному році (н. р.) використано 55 241 грн. з бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету на ремонт теплотраси до навчального корпусу

№ 2 та заміну газового котла. У школу придбано кольоровий принтер – подарунок школі від управління освіти Рівненської ОДА за кращу організацію виховної роботи в пришкільному таборі відпочинку «Берізка»; організовано харчування учнів за батьківські кошти. Сподіваємось на виділення коштів на ремонт даху та фасаду газової паливної.

 Щиро дякую батькам, адже їх добродійні внески забезпечують дотримання санітарно-гігієнічних умов та проведення поточних ремонтних робіт в шкільних приміщеннях, придбання медикаментів. Так, радою школи від 05. 09. 2013 р. №1 прийнято рішення про формування фонду підтримки школи та здійснення благодійних внесків в розмірі 5 грн. щомісячно на потреби школи. Упродовж 2012-2013 н. р. батьками зібрано 5920 грн. і батьки передали школі: медикаментів – 300 грн., двері – 540 грн., дезінфікуючих та миючих засобів – 380 грн., енергозберігаючих ламп денного освітлення – 270 грн., господарського інвентаря – 250 грн., засобів для проведення поточного ремонту – 3800 грн., проплачено інспектування газового димаря – 100 грн., перевірку електронних ваг в шкільній їдальні – 180 грн., роботу сантехніка – 100 грн.

З досвідом впровадження інновацій педагоги школи ділилися з учасниками обласного семінару «Формування гендерно-паритетної взаємодії підлітків», який відбувся на базі школи. Авторська програма факультативного курсу «Цікава психологія», розроблена практичним психологом школи А. Л. Ціось, затверджена Міністерством освіти і науки України та рекомендована для використання в загальноосвітніх навчальних закладах України.

Для організації супроводу допрофільного та профільного навчання учні школи вивчають курси за вибором та факультативи: «Основи споживчих знань», «Інформатика. Шукачі скарбів», «Шкільна риторика», «Видатні постаті України середини ХVІ – ХVІІІ ст.», «Українське відродження у XX ст.», «Права людини в Україні», та «Конституційне право України», «Ділова українська мова», «Українська усна народна творчість», «Креслення», «Християнська етика», «Міфологія».

З метою впровадження нового Державного стандарту початкової, базової та повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11. 2011 р. № 1392, на виконання рішення Ради школи у 2013 – 2014 н. р. в 5 класі буде впроваджено вивчення другої іноземної мови – російської. Це питання вивчалося соціально-психологічною службою упродовж минулого н. р., шляхом анкетування батьків учнів 4 класу.

Для підвищення духовного потенціалу підростаючого покоління проводиться просвітницька робота серед батьків та учнів щодо впровадження християнської етики в 1 – 4-х класах. У 2012-2013 н. р. християнську етику факультативно вивчали учні 5-6-х та 10 класів.

Удосконалюється робота з обдарованими дітьми через участь їх в олімпіадах, конкурсах; залучення до гуртків: танцювального «Барвіночок», вокального «Червона калина», спортивно-патріотичних «Зірниця» та «Нащадки козацької слави», екологічного «Квіти навколо нас», драматичного «Театральне мистецтво», декоративно-ужиткового мистецтва «Умілі руки», філологічного «Граматика», краєзнавчого «Краєзнавство», психологічного «Цікава психологія», «Рівний – рівному». Результати роботи обліковуються в Малій книзі рекордів школи 2013 року.

Ми пишаємося успіхами своїх учнів. Зокрема, грамотами відділу освіти нагороджений Едуард Підгородецький (учень 11 кл.) у номінації «Кращий опонент» міського етапу Х Всеукраїнського турніру юних правознавців; переможцями конкурсу фоторобіт серед учнівської молоді «Моя Україно!» визнано Карину Салімуху (9 кл.), Олександра Станевича (8 кл.), Едуарда Підгородецького (11 кл.); за І місце в міському огляді-конкурсі читців-гумористів «Поліські пересмішники» у старшій віковій категорії відзначена Олена Новосельська (9 кл.); у ІІ етапі ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика Ярослав Скомаровський (3 кл.) та Інна Дубіцька (8 кл.) зайняли 1 місце, Діана Чеховська (6 кл.) та Ірина Фурманчук (4 кл.) зайняли друге, Наталія Духніченко (6 кл.) – третє; у міському етапі конкурсу плаката «Українська мова – життя мого основа» Едуард Кібірєв (9 кл.) зайняв 1 місце, а Яна Філінюк (10 кл.) – третє.

Відповідно до наказу відділу освіти виконкому Острозької міської ради від 25.12. 2012 р. № 235-н/в «Про підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін у 2012-2013 н. р.» учні школи здобули: Інна Дубіцька (8 кл.) І місце з біології, ІІ – з української мови і літератури, англійської мови, ІІІ – з математики; Микола Чеховський (7 кл.) І – з фізики, ІІ – з математики; Альона Мулевич (7 кл.) ІІ – з математики; Яна Філінюк (10 кл.) І – з трудового навчання, ІІІ – з біології; Ганна Подгородецька (8 кл.) ІІІ – з англійської мови; Карина Салімуха (9 кл.) І – з англійської мови; Ярослав Місюк (10 кл.) ІІ – з англійської мови та ІІ – з трудового навчання; Яна Черній (11 кл.) ІІ – з англійської мови; Едуард Кібірєв (9 кл.) ІІІ – з хімії та ІІІ – з фізики; Андрій Черуха (11 кл.) ІІІ – з фізики; Наталія Калінчак (9 кл) ІІІ – з біології; Марія Костік (9 кл.) І – з трудового навчання, Руслан Мозоль (9 кл.) ІІ – з трудового навчання; Олена Глазиріна (10 кл.) ІІІ – з фізичної культури, Микола Статкевич (10 кл.) ІІІ – з фізичної культури.

Відповідно до наказу від 03.01. 2013 р. № 3-н/в відділу освіти виконкому Острозької міської ради «Про підсумки проведення Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням, під гаслом «Об’єднаємося ж, брати мої» в номінації «Образотворче мистецтво» І місце зайняв Едуард Кібірєв (9 кл.). В конкурсі декламації поезії Т. Г. Шевченка на базі НаУОА Єлизавета Глібович (2 кл.) зайняла ІІ місце, а Ілона Дідич (2 кл.) – перше. У міському конкурсі юних екскурсоводів-краєзнавців Ангеліна Ціось (10 кл.) – третє. У міському конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» ІІ місце зайняли: Ольга Янковська (8 кл., графіка), Інга Губіна (4 кл., живопис), Вікторія Мацун (5 кл., живопис).

Наша школа в освітньому просторі Рівненщини визначена громадсько-активною школою, в якій велика увага приділяється налагодженню партнерських стосунків між школою та всіма ресурсами, що існують у громаді. У школі значна увага приділяється освітнім, соціальним, оздоровчим послугам, розвитку учнівського самоврядування, покращенню нав­чання учнів, зміцненню родини та відносин між мешканцями громади. Школа є освітнім, культурним центром, центром відпочинку для осіб будь-якого віку в мікрорайоні Нового міста.

На сьогодні існує ряд проблем, які пов’язані з фінансуванням і потребують вирішення. А саме:

– забезпечення школи сучасними засобами інтерактивного навчання: підручники, методичний та дидактичний матеріал на електронних носіях;

– створення умов для роботи з обдарованими дітьми, залучення учнів різними формами позакласної роботи – розширення мережі шкільних гуртків;

– збільшення фінансування на поточний ремонт школи та підготовки до осінньо-зимового періоду – перевірка опору заземлення, гідравлічне випробування трубопроводів та запірної арматури шкільної системи опалення;

– оформлення навчальних кабінетів згідно нормативних документів, поповнення навчально-програмового забезпечення в кабінет фізики, хімії, біології, географії, трудового навчання для виконання практичної частини навчальних програм;

– оформлення комп’ютерного класу для навчання інформатики учнів 2-4-х класів;

– реконструкція приміщення шкільної їдальні та заміна технологічного обладнання на енергозберігаюче;

– ремонт даху та фасаду газової паливної.
№27 від 6 липня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 421 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]