Середа

24.04.2019

18:49

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Альтернативна енергія – майбутнє для Острога

Впровадження альтернативної енергетики набирає актуальності як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях. Це питання не лише зменшення споживання газу і традиційних джерел енергії, а питання енергетичної безпеки України. А враховуючи військові події на Сході та агресію з боку Росії, це є надважливе питання. Проте, і без війни ми прекрасно розуміємо, що маємо високі тарифи і надто багато споживаємо енергії. Україна втричі більше споживає газу і традиційних джерел енергії, ніж будь-яка країна Європи.

На сьогодні в нашому місті зроблено значні кроки на шляху раціонального використання енергетичних ресурсів. Активно впроваджуємо енергозберігаючі технології – провели реконструкцію котелень і перевели їх на дрова. Практично всі комунальні заклади міста опалюються твердим паливом. Це дає змогу значно економити дорогий імпортний газ, але ресурси деревини теж не безмежні. Крім того, постають серйозні екологічні питання, як то обмеженість і такого виду палива, викиди в атмосферу під час спалювання дров, потреба в значних площах для зберігання. Деревина не може бути паливом довгострокової перспективи. Це день вчорашній, а потрібно думати про завтра. Потрібно впроваджувати нові технології, тому що через 5-6 років матимемо застаріле обладнання і високі тарифи. Необхідно випередити цей процес і стати мудрішими на 5-7 років. Реальною альтернативою для нашого міста є будівництво котелень з когенерації, які вироблятимуть тепло та електроенергію з біомаси. Рівненщина багата на біоресурси. Ми маємо ліси, велику кількість зеленої маси і такий природній ресурс, як торф. Біомаса дає можливість робити одночасно кілька видів енергії. В результаті переробки отримуємо електроенергію, тепло, газ і добриво. Це фактично безвідходне виробництво. Все те, що ми нині спалюємо, що гниє і пропадає – перетворюється в дешеву енергію. Адмінбудинки, школи, лікарні, комунальні та житлові будинки, в тому числі й приватні, можуть отримувати тепло та електроенергію за «зеленим тарифом». А найголовніше у таких локальних енергопроектах, що гроші залишаються в громаді. І це називається – самодостатність. Адже, зараз, коли ми платимо за газ, то гроші ідуть із громади, і, тоді починається: дотаційність, збитковість, депресивність.

 А коли товари та послуги мають збут, то є прибутки у місцевих виробників. І гроші залишаються у громаді. Купив біомасу – заплатив місцевому постачальнику. Перевіз біомасу – заплатив місцевому перевізнику. Експлуатуєш котельню – платиш місцевим підприємствам, які працюють на території громади та сплачують тут податки. Перехід на біоресурси дасть поштовх для розвитку виробників котлів та обладнання. Всі отримують зарплату і сплачують податок на дохід, єдиний податок залишається у місцевому бюджеті. Якщо вирішується проблема нижчих тарифів – вирішується соціальна проблема. Але, всі гроші в цьому ланцюгу – залишаються в цій громаді та обслуговують цю громаду. Маємо замкнутий цикл.

Звичайно, для втілення цього потрібні значні інвестиції. Для того, щоб в місто прийшов інвестор – треба, в першу чергу, провести реформу місцевого самоврядування. Держава – це громади, а громади – це самоврядування. Кошти і проекти повинні контролюватися громадою, колегіальним органом.

Але ми маємо усвідомити, що проекти енергозбереження – це додаткові робочі місця, а також зниження витрат на воду і електроенергію. Самодостатня громада – це чудовий приклад для наслідування. Це те, до чого потрібно прагнути і що треба робити. А те що ми зараз маємо, це абсолютно безперспективно. Це найнижчий технологічний уклад. Ми повинні вийти на новий технологічний рівень. І тоді це буде прорив. І я мрію про таке місто. Інакше ми будемо дотаційними завжди.

Олександр ШИКЕР,
Острозький міський голова

№ 36 від 5 вересня 2015 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 190 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]