Середа

24.04.2019

19:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Американське літо в «Корчагінці»

Мабуть, у кожного, однією із мрій є – якщо не побувати за кордоном, то хоча б стати ближчим до зарубіжного життя, більше дізнатись про нього, а також про культуру, мову, історію тощо. Тепер така нагода є у всіх, хто з 11 по 25 липня відпочиває в Острозькому дитячому санаторно-оздоровчому таборі «Корчагінець», бо на цей період туди приїхали гості зі Сполучених Штатів Америки. Упродовж двох тижнів американські волонтери з Техасу, Колорадо та Південної Кароліни навчатимуть дітей «Корчагінця» духовно-моральних цінностей, проводитимуть різні тренінги, цікаві ігри, розповідатимуть про християнські традиції та про життя за океаном. А ще це чудова можливість для дітей поглибити свої знання з англійської мови. 

Зустрічали закордонних гостей у суботу, 11 липня, з найкращими українськими традиціями – в національних костюмах, з короваєм та піснею. Гостинно запросив американських волонтерів на острозьку землю директор «Корчагінця» Іван Дячук, висловивши надію на приємне та корисне їхнє перебування в таборі. З нагоди прибуття гостям подарували патріотичні сувеніри – прикраси у вигляді українського рушника з квіткою – та прикріпили їх до одягу.

Делегація прибула до табору у складі 24 осіб: 12 американських волонтерів та 12 перекладачів – переважно студенти та випускники українських ВНЗ. Команда розподілилась на 12 груп (1 волонтер+1 перекладач), які, відповідно, працюватимуть у 12 загонах табору. А загалом в Україну цього року прибуло 5 команд волонтерів з Америки – три в Микуличин (Івано-Франківська обл.), одна в Полтаву та одна до нас, в Острог.

Як розповів мені керівник делегації – віце-президент «Східноєвропейської місії» США, директор благодійної програми дитячих таборів місії Дерріл Уілліс, він співпрацює з українськими дитячими таборами вже багато років, а тому Україна стала для нього другою домівкою. Дуже любить українських дітей, разом з командами намагається плекати у них такі цінності, як добро, милосердя, щедрість, гуманність, любов до життя та ближнього. Для цього у них розроблена своя молодіжна програма у формі розповідей, гри, тестів та «живих» діалогів, яку реалізовуватимуть і в «Корчагінці». Гарне враження на нього справила Острожчина, зокрема, і наш табір.

– «Корчагінець» – це своєрідне могутнє дерево, яке зросло на цій прекрасній землі. Але найкраще в цьому таборі – діти, їхні відкриті серця, які так щиро привітали нашу команду, – зазначив Дерріл Вілліс уже на закритті зміни у таборі.

До речі, урочисте закриття другої зміни з досить оригінальною назвою «Напиши «Україна» в Google» відбулося на четвертий день після приїзду гостей, у вівторок, 14 липня. Американські волонтери також взяли у ньому участь. Під час цієї події діти прощаються з табором, вожатими, згадують найкращі миті перебування, дякують усім, хто посприяв гарному відпочинку. Найактивнішим дітлахам директор вручив грамоти-подяки від закладу та надав право опустити прапори України та «Корчагінця». Мене дуже здивувало, що під час звучання нашого Державного гімну Дерріл Уілліс співав його з усіма. Пізніше він мені розповів, що перебуваючи стільки років у нашій країні, – йому гріх було б не знати слів українського гімну, а ще він потроху освоює і нашу мову.

Слід зазначити, що волонтери з Америки привезли для дітей майже дві тонни книг. Як розповів голова Всеукраїнської громадської організації директорів дитячих оздоровчих таборів «Літо» Олександр Піщейко, який також був присутній у день закриття зміни в таборі, американські волонтери завжди збирають великі пожертви для наших дітей. Кожній дитині, яка відпочивала під час другої і яка приїде на третю зміну, вони підготували корисний подарунок: дві – доросла і дитяча Біблії та два дитячих щоденники. За його словами, волонтери дуже люблять наших дітей, особливо сиріт та дітей з вадами, намагаються приділяти їм якомога більше уваги під час занять.

Також мені вдалося поспілкуватися з двома перекладачами – Михайлом Демидовим з Харкова та Олександром Роднаєвим з Красноармійська. Обоє сказали, що їм подобається табір, місцевість та наша гостинність. «У вас на заході дуже привітні, дружні люди, дуже люблять свою країну, це трохи відрізняється від Харкова, і мене це, чесно кажучи, дуже зворушує», – поділився враженнями Михайло.

Ну і звичайно, як же не зустріти в острозькому таборі острожан, та ще й найактивніших! Бо Любомиру Корнійчуку та Катерині Єстапович також були вручені грамоти від ПЗ ОДСОК «Корчагінець». Вони дуже задоволені відпочинком. Любомир розповів, що знайшов там нових друзів, а Катя зазначила, що в наступному році планує попрацювати в таборі вожатою, настільки він вже став для неї рідним. Також юні острожани відзначили корисність та цікавість уроків, які вже встигли провести волонтери, назвавши їх дуже цінними для життя та, особливо, на майбутнє. Отож, якщо вам не вдалося поїхати цього літа до США, то швидше приїжджайте у «Корчагінець», бо там нині справжнє американське літо.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 29 від 18 липня 2015 р. Категория: Історія, краєзнавство і туризм | Просмотров: 299 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]