П'ятниця

26.04.2019

16:54

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Аналізували підручний «Медична психологія»

Знову – про презентацію книги. На цей раз – не нашого місцевого автора і не про наших земляків. Тим не менше, відношення до Острога це видання усе ж має. Отже, днями в науковій бібліотеці Національного університету «Острозька академія» презентували 2-ге видання підручника «Медична психологія» за загальною редакцією київського академіка Сергія Максименка. 

Це видання поміж інших виділяється висвітленням усіх основних розділів галузі з позиції цілісної особистості, невід’ємними ознаками якої є унікальність, активність, відкритість, вираження, саморозвиток та саморегуляція. В контексті зазначених ознак та аналізу потреб особистості доводиться необхідність використання генетико-моделюючого методу поряд з іншими традиційними методами дослідження особистості в медичній психології. Високий рівень теоретичного аналізу проблеми особистості у медичній психології робить цей підручник унікальним та незамінним помічником під час вивчення відповідних дисциплін студентами.

Варто особливо відзначити ті підрозділи підручника, що проливають світло на гострі, але недостатньо представлені в інших українських та закордонних виданнях з медичної психології, проблеми, а також психологічні питання лікувальної взаємодії лікаря та медичного психолога.

Підручник затверджений Міністерством освіти і науки України та рекомендований Міністерством охорони здоров’я України для студентів вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівнів акредитації. Він також буде корисним та цікавим психологам, медикам та усім, хто цікавиться питаннями медичної психології.

У презентації взяли участь Марія Шугай, кандидат психологічних наук, доцент, завідуючий кафедрою психолого-педагогічних дисциплін Національного університету «Острозька академія», Сергій Загородній, кандидат медичних наук, старший викладач кафедри психолого-педагогічних дисциплін Національного університету «Острозька академія», Уляна Нікітчук – кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри психолого-педагогічних дисциплін. Виступили з представленням цього видання, його характеристикою, висвітленням актуальності та проблематикою даної книги С. Загородній та У. Нікітчук.

Зокрема, С. М. Загородній відмітив: «Матеріал спрямований на вивчення особистості, формування нормальних фізичних можливостей, основні психічні функції здорової людини, психосоматичні захворювання. За об’єкт дослідження автори взяли психіку людини, визначення межового стану психіки людини; розділи, присвячені психічним та соматичним розладам особистості, психологічним та патопсихологічним особливостям в клінічній практиці. За основу береться вивчення особистості і перехід до симптоматики»

На презентації були студенти 3-го та 4-го курсів спеціальності «Психологія» факультету політико-інформаційного менеджменту. Вів захід завідуючий сектором обслуговування бібліотеки Михайло Поток. Він, зокрема, зазначив, що «Медична психологія» долучена до фондів наукової бібліотеки Національного університету «Острозька академія».

Олександр ГЛАДУНЕНКО

№ 48 від 22 листопада 2014 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 242 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]