Вівторок

23.04.2019

05:00

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Антицигарковий» закон: чому він не дав позитивних результатів?
Більше, ніж півроку, минуло відтоді, як набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів». Однак помітного зменшення курців не спостерігається навіть у такому невеликому містечку, як Острог. З чим це пов’язано?  Що говорить міліція?

– Від початку 2013 року в Острозькому районі було складено 46 адміністративних протоколів на тих громадян, які курили у заборонених Законом громадських місцях, а саме у під’їздах житлових будинків, на зупинках маршрутних транспортних засобів, на дитячих майданчиках, у закладах громадського харчування. Коли ми бачимо, що людина курить, то для початку просимо погасити цигарку. Якщо курець її одразу ж викидає у смітник, то протоколу ми не складаємо. Якщо людина ігнорує наші прохання, то ми складаємо адміністративний протокол і виписуємо штраф – 51 гривню. Однак, саме такі правопорушення ми не часто фіксуємо не через те, що їх мало, а, швидше через те, що для нас важливіші інші. Наприклад, ми намагаємося одразу реагувати на звернення громадян, що стосуються хуліганства, насильства у сім’ї, неадекватного поводження алкогольно сп’янілих громадян і т. д. Натомість звернень громадян щодо курців, які порушують Закон, зрозуміла річ, що не було. Тому, власне, нагальної необхідності реагувати на порушення Закону «Про обмеження місць куріння тютюнових виробів» також не було, – розповідає начальник міліції громадської безпеки Острозького МВ УМВС України в Рівненській області Андрій Венгерчук.Про що говорить влада?

В Острозькій міській раді про заборону тютюнопаління у громадських місцях добре знають. Більше того – навіть самостійно обладнали місце для куріння. Про це нам розповів міський голова Олександр Шикер:

– Кожен закон повинен бути матеріально підкріпленим, якщо він таким не є, то «гріш йому ціна». Відповідно до Закону ми зобов’язані обладнати місце для куріння, однак коштів на це ніхто нам не дав. Так само, як і ніхто не виділив коштів для інших установ, підприємств та організацій. Мабуть, через те ми спостерігаємо масове недотримання Закону. В інших містах виконкоми міських рад практикують видачу ліцензій для розважальних закладів, де можна було б палити. Оскільки в Острозі такої практики не існує, то можна говорити про те, що приміщення острозьких розважальних закладів позбавлені тютюнового диму. Я також курець, але натомість сам намагаюся обмежувати ті місця, де курю. Але справа в тім, що не всі острожани роблять так само. Для більшості з них немає ніякої різниці, де вони палять і хто, крім них, пасивно курить поруч.Про що говорять захисники прав споживачів?

Згідно Закону контролювати заклади громадського харчування повинна Інспекція з питань захисту прав споживачів. Спільними зусиллями, частково завдяки міліції, тепер офіційно уже не курять у таких розважальних закладах, як «Схід», «Гриль», «Сова», «Оазис», «Трек», «Полонія», «Рікос» та всередині приміщення «Східної брами». Маючи на руках чіткий план перевірок закладів громадського харчування та розважальних закладів на дотримання Закону про заборону куріння, вони здійснюють контроль. Якщо надходять скарги громадян на той чи інший заклад, то Держінспекція позапланово проводить перевірку та у разі необхідності накладає на заклад штрафні санкції. Від того часу, коли вступив у дію Закон, з Острозького району не надійшло жодної заяви від громадян, які б скаржилися на той чи інший заклад. Навіть у всій Рівненській області поступила лише одна скарга на заклад, у якому курять.Про що говорить така ситуація?

Така ситуація говорить про те, що в Острозі, як і по всій країні, добре знають про цей закон, але ставляться до нього, як мінімум – байдуже, максимум – він входить до списку законів, які виконуються для «галочки». Особлива байдужість виявляється не так з боку владних структур, як підприємців, простих громадян, які щоденно курять там, де дим вдихають діти, жінки, люди літнього віку. Думаю, що допоки самі громадяни не почнуть усвідомлювати значимість проблеми тютюнопаління у громадських місцях, доти жоден закон не матиме сенсу, ми не матимемо позитивних змін. Адже коли тягнути воза в різні боки, то від цього нічого не міняється…

Іванна МЕЛЬНИК
№26 від 29 червня 2013 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 272 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]