Четвер

18.04.2019

19:26

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Атестацію деяких робочих місць за умовами праці проводити обов’язково

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах, установах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Згідно з Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими міністром праці України 1 вересня 1992 р. (постанова № 41) і головним державним санітарним лікарем України, перелік робочих місць, що підлягають атестації, складає атестаційна комісія підприємства, організації.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про охорону праці» працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, крім права на пенсію за віком на пільгових умовах, додаткову відпустку, скорочену тривалість робочого тижня, безплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, оплату праці в підвищеному розмірі.

Віднесення робіт до категорії зі шкідливими та важкими умовами праці можливе тільки на підставі результатів атестації відповідних робочих місць за умовами праці.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, установи, організації.

Позачергово атестація проводиться у випадку докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу, органів Державної експертизи умов праці з участю установ санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоров’я. 

Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років.

Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, обґрунтуванні пропозиції про внесення змін і доповнень до списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.

По місту атестацію робочих місць за умовами праці проведено на 15 підприємствах, установах та організаціях. За І півріччя 2015 року надано 457 працівникам міста відповідно до законодавства пільг та компенсацій за роботу у шкідливих умовах праці в сумі 644,6 тис. грн. і відповідно додаткову оплачувану відпустку.

Прикро, що не всі підприємці міста дбають про своїх працівників, не хочуть проводити повторної атестації робочих місць за умовами праці, мотивуючи відсутність таких робочих місць і наявність коштів для проведення атестації.

В управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому надходить багато звернень від жителів міста, які в свій час працювали на Острозькій меблевій фабриці, заводі мінеральної води, шиноремонтному заводі, пивзаводі, молокозаводі, райміжколгоспбуді, райсількомуненерго на робочих місцях з шкідливими умовами праці. У зв’язку з халатним відношенням керівників підприємств, кадрових працівників не своєчасно була проведена повторна атестація робочих місць з умовами праці, що позбавило працівників піти на пенсію зі зниженням віку згідно законодавства, працівники втратили відсоток доплати до заробітної плати. Не всі керівники вищевказаних підприємств матеріали з проведенням атестації робочих місць за умови праці передали в архів, чим позбавили своїх працівників заслуженого виходу на пільгову пенсію. Тому працівники деяких підприємств були вимушені підтверджувати свій пільговий стаж в судовому порядку.

Віднесення робіт до категорії зі шкідливими та важкими умовами праці можливе лише на підставі результатів атестації відповідних робочих місць за умовами праці.

Валентина БАХОНЯ,

начальник відділу з питань праці управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради

№ 36 від 5 вересня 2015 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 279 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]