П'ятниця

19.04.2019

09:35

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Аутизм – життя у власному світі

Згідно зі статистикою, діагноз «аутизм» трапляється досить часто: один випадок на 100-160 дітей. Про те, як визначити, чи ваша дитина не захворіла на цю недугу, як правильно її лікувати, та яка доля на неї чекає, спробуємо розібратись, визначивши, що ж це за хвороба?  

Аутизм належить до групи загальних порушень. Тобто, деякі сфери дитячої психіки розвиваються згідно віку, навіть з випередженням, а декотрі – різко уповільнюються. До таких «загальмованих» сфер належить комунікація (спілкування), здатність адекватно сприймати дійсність, віддзеркалювати соціальні ситуації й реагувати на них. Адже дитина-аутист не завжди розумово відстала. Вона немов «річ у собі».

Найчастіше батьки починають помічати проблеми дитини у віці 2-2,5 роки. Наприклад, дитина не розмовляє, або не сприймає материнську мову. Спочатку батьки звертаються до лор-лікарів або сурдологів, оскільки вважають, що дитина має вади слуху. Через те, що маля не розуміє зверненої до неї мови, не спілкується з ровесниками, страждає інтелект. Батьки зауважують, що хвора дитина до року була крикливою, постійно ставала навшпиньки, струшувала кистями рук. Дитина реагує на шум, але не чує звернені до неї слова. Не формується у дитини і прив’язаність до батьків. Вона не бавиться зі своїми однолітками. Коли батьки звертаються до невролога, їм зазвичай кажуть, що це лише неврологічне порушення. Та якщо дитина перестає розуміти звернену до неї мову, починається затримка психо-мовленнєвого розвитку, варто звернутися до психіатра. За медичними критеріями діагноз «аутизм» ставлять, починаючи з трирічного віку. Діти, що не досягли трьох років, згідно з усталеним порядком, відвідують невролога.

Дуже важливою проблемою є рання діагностика. Якщо ці діти проходять своєчасну реабілітацію, то 80 відсотків з них уникають захворювання. Вони розвиваються практично, як здорові, мають ті ж можливості, що й решта дітей. Ранню діагностику мають проводити спеціально навчені педіатри чи дитячі неврологи.

Якщо говорити про поширеність цієї хвороби, то статистиці довіряти важко, адже значна частина випадків не діагностується. Часто батьки сподіваються, що проблему вдасться вирішити власними силами.

Лікування аутизму – це, насамперед, реабілітація за спеціальною програмою навчання. Звичайно, дитина розвивається «автоматично», згідно віку, а ось аутиста потрібно весь час підштовхувати та спрямовувати за допомогою спеціальних вправ. Такі вправи розробляють вузькі спеціалісти: психотерапевти, психологи, дефектологи. Терапія полягає в навчанні дитини, у стимуляції її розвитку.

На заході аутисти живуть як повноцінні члени суспільства, мають змогу працювати. У нашій країні вони позбавлені змоги жити повноцінно. Ми ніяк не можемо зрозуміти, що вони – такі ж  люди, як і ми, просто живуть у власному світі, мають особливі потреби.

Марія НЕЧИПОРУК, лікар-педіатр дільничний КЗ «Острозький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»

№14 від 29 березня 2014 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 291 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]