Четвер

18.04.2019

19:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Авторитет і держпремія за роботу
Доля розпорядилася так, що молодим Микола Козлинець прибув у наш край із селища Волинської області, дуже схожого із Острогом. Тут він став головним архітектором району і тепер важко знайти людину, яка б краще знала Острожчину ніж він – 22 роки все будувалось лише з його погодження…

Родом Микола Іванович із Старого Чарторийська – невеличкого селища у Маневицькому районі. Цікава деталь – свого часу там було родове гніздо, також на Замковій горі, князів Чарторийських, які, як і Острозькі, були великими будівничими у своїй вотчині, внесли значну частку у розвиток тодішніх держав на території нинішньої України. Після закінчення місцевої школи Микола Козлинець навчався на архітектурному факультеті Львівського сільськогосподарського інституту. Отримавши освіту, був направлений на роботу у Костопіль, де спочатку працював інженером виробничої групи при районному архітекторі, а потім інженером-інспектором Державного архітектурно-будівельного контролю Костопільського райвиконкому. Молодий спеціаліст добре себе зарекомендував і його помітили. Тодішній керівник обласної архітектурної служби Омелян Юрчук у листопаді 1985 року запропонував молодому спеціалісту стати головним архітектором Острозького району, де вже тривалий час була вакансія. З того часу і до серпня 2007 року, тобто майже 22 роки, хоч назви посад мінялися (заступник голови райвиконкому по будівельному комплексу і архітектурі, завідуючий відділом архітектури і будівництва РДА, заввідділом містобудування та архітектури), без погодження Миколи Івановича, а часто і його безпосередньої участі на Острожчині нічого (в тому числі і Острозі до 1996 року) не будувалося.

Наполегливість, енергійність, бажання працювати і любов до своєї роботи допомогли молодому спеціалісту швидко вивчити район, познайомитись із людьми. Незабаром Микола Козлинець став визнаним фахівцем у своїй справі і до нього поспішали люди у надії швидко вирішити проблему. За його погодження, участі споруджувались приватні і комунальні будинки, приміщення підприємств, установ та організацій в нашому краї. Про ту роботу у пам’яті залишилось дуже багато приємних, а інколи і не дуже, спогадів. Хоч і був заввідділом, але були такі часи, що представляв свій відділ у одній особі та ще й навантажували не властивими цій службі обов’язками. Прикладом цього може служити те, що починаючи з 1991 року Миколі Козлинцю майже 10 років довелось працювати із ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС і прирівняних до них, вести облік людей пільгової категорії. Свого часу допомагав він на завершальній стадії будівництва дитячого табору «Корчагінець» та наступному проектуванні нових приміщень; планованого грандіозного нового приміщення РБК (припинили будівництво через брак коштів); спорудження академічного студмістечка: відзначення 900-річного ювілею Острога, газифікацій сіл, спорудженні храмів та багато іншого. На посаді головного архітектора доводилось також готувати генеральні плани забудови населених пунктів району, титульні списки будов, технічну документацію та вихідні дані на проектні роботи, здійснювати рекогносцировку на місцевості, контроль за благоустроєм, не говорячи вже про величезну кількість відповідей на запити громадян, підприємств, установ та організацій різного рівня.

Багаторічна плідна робота не залишилась поза увагою. Указом Президента України від 27 червня 2006 року Миколі Козлинцю (разом із іншими архітекторами, художником та ректором вузу) було присуджено Державну премію України в галузі архітектури, як сказано в Указі «…за реалізацію етапу відродження Національного університету «Острозька академія»…». Диплом, а також знак лауреата Держпремії йому вручив тодішній гарант Віктор Ющенко (на знімку). У домашньому архіві Миколи Івановича зберігається багато дипломів, почесних грамот і подяк, вручених йому за успіхи у професійній діяльності органами влади різного рівня – республіканського, обласного, районного та міського.

– Ми багато років знайомі з Миколою Івановичем, – каже завідувач Музею книги та друкарства в Острозі Світлана Позіховська. – Він дуже уважна, доброзичлива людина, яка відгукується на прохання краян і ніколи не відмовляє у допомозі, яка стосується будівництва. Це важливо, бо багато бюрократичних перепон доводиться долати аби отримати дозвіл на будівництво чи реконструкцію житла. Микола ще і чудово малює, гарно співає – пісня «Волинь моя» стала його своєрідною візитною карткою, адже він є патріотом і вболіває за краще майбутнє держави Україна, своєї малої батьківщини – міста Острога та свого рідного села.

– Микола Іванович був архітектурним мозком при будівництві стадіону та тенісних кортів в місті, – каже Петро Білюк, колишній завідувач відділу з питань молоді та спорту при райдержадміністрації. – Працюючи з ним в райдержадміністрації, я відчував постійну підтримку та отримував слушні поради по будівництву та реконструкції спортивних споруд. Він той, з ким можна піти в розвідку.

Нині, маючи досвід та авторитет, Микола Козлинець став приватним підприємцем і далі допомагає людям будувати.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 374 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]