П'ятниця

24.05.2019

15:52

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Бережімо природу і себе від пожеж

У зв’язку з потеплінням люди почали прибирати садибні ділянки, угіддя та спалювати суху минулорічну траву. Тим самим збільшивши вдвічі кількість пожеж у екосистемах. Головною причиною їх виникнення є людська недбалість і недотримання елементарних правил протипожежної безпеки. Запалюючи багаття під час відпочинку в лісі, чи спалюючи минулорічну суху рослинність в себе на городі, люди не замислюються над тим, що своєю поведінкою вони здатні спричинити масштабну пожежу. 

Під час загорання сухої трави полум’я може перекинутися на житлові будинки та інші споруди, завдавши при цьому значних матеріальних збитків. Разом із тим, такі пожежі завдають непоправної шкоди довкіллю, знищуючи родючий шар ґрунту. Страждають у подібних ситуаціях і люди, змушені вдихати токсичний дим, що містить сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.

Осередком потенційної пожежі можуть стати й ліси, куди з приходом весни люди прямують на пікнік. За статистикою, найбільше пожеж у лісових масивах виникає в суботу, неділю й понеділок (до 40% загорань). Вогонь може знищити величезні площі лісу, степову рослинність, середовище існування птахів і звірів. Унаслідок природних пожеж змінюється клімат, пересихають русла річок, порушується екологічний баланс.

Тому, в лісах і парках багаття слід розкладати тільки на спеціально відведених ділянках. Ні в якому разі не можна залишати його без нагляду й обов’язково гасити перед поверненням додому. Якщо ви розпалюєте вогнище у себе на подвір’ї, робити це потрібно у безвітряну погоду на відстані мінімум 15 м від будівель і споруд.

На завершення нагадаю, що порушникам протипожежної безпеки загрожує штраф – громадянам від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів (170-340 грн.), посадовим особам – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1190 грн.). Пам’ятаймо, що найголовнішим є не допустити пожеж, які можуть завдати людям і природі величезних збитків.

Володимир ЗАВЕРУХА,
начальник Острозького міськрайонного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області

№ 17 від 25 квітня 2015 р. Категория: Безпечна життєдіяльність, надзвичайні ситуації, робота МНС | Просмотров: 203 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]