Неділя

21.04.2019

17:38

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Без мови рідної й народу немає
Календар знаменних і пам’ятних дат України не так давно поповнився ще одним святом. Щороку, 9 листопада в Україні відзначається День української писемності й мови. Цього дня українці вшановують пам’ять преподобного Нестора Літописця, адже саме з нього починається писемна українська мова.

Стало доброю традицією у КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» Рівненської обласної ради святкувати цей день під час Тижня української мови та літератури, який проходив у нас з 5 по 9 листопада. Програма тижня була багата на заходи і конкурси – на кращу ілюстрацію до творів українських письменників та на кращу стіннівку за мовною тематикою. Захопливо і традиційно відбувся виховний захід з назвою «Я люблю Україну», організаторами якого були вчителі-мовники – Трофимчук О.Я. та Лідавець В.Л. Це вікторина, назва якої ніби червоною ниткою проходила крізь усі питання і завдання, адже як любити Україну без української мови? Розширюючи та поглиблюючи знання про свою країну, традиції та звичаї, рідну мову, розвиваючи прагнення бути свідомими громадянами України, наставники-вчителі намагалися формувати високі громадянські якості дітей: патріотизм, людяність, доброту, милосердя та працьовитість, бажання вивчати та удосконалювати свої знання з рідної мови.

Історично так склалося, що саме нашій мові довелося пройти кривди і неправди, але вона живе і буде жити допоки хтось буде її вивчати, допоки в неї вкладатимуть душу. Завершенням Тижня української мови стало свято «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Святково прикрашена вишитими рушниками зала, урочистий настрій… Саме тут проводився виховний захід, який підготували і провели учні 5, 5-А, 8 та 10 класів під керівництвом вчителя української мови та літератури Тимчук В.О. Здавалось, вона всією душею переживала кожен жест, кожну спробу вимови слова своїх вихованців. Впродовж свята присутні мандрували стежинами історії становлення та розквіту української писемності і мови. На сцені діти декламували вірші та виконували пісні жестовою мовою. Вони неперевершено грали свої ролі в інсценівках, кожен герой проживав свою роль на сцені як справжній артист. Діти дізнались багато нового та цікавого.

 Зараз українська мова оживає, її плекають і пестять наші поети й письменники, старанно вивчають у школах діти, адже добре знання української мови – це обов’язок кожного громадянина суверенної України. Ми маємо турбуватися про її долю, удосконалювати її і збагачувати. Українська мова має майбутнє! Адже вона народжується не просто з уст українського народу, а з глибин його серця й душі. До нас, сьогоднішніх, звернуті слова українського поета Максима Рильського, котрі давно вже стали класикою: «Як парость виноградної лози, плекайте мову»!

Оксана КЕРАСІР, бібліотекар КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.»
Просмотров: 563 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]