Вівторок

23.04.2019

04:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Без води і ні туди, і ні сюди
Останні дні червня, початок липня видалися дуже спекотними. Найкраще рятує все живе у цей час вода. Її медики рекомендують більше споживати, аби не постраждав організм. Та, починаючи з п’ятниці, 6 липня, у місті були перебої із її постачанням. Про це моя розмова із першим заступником міського голови Віталієм Ундіром та директором Острозького КП «Водоканал» Іваном Войтовим.

І.В.: – Розпочинаючи нашу розмову, зазначу, що впродовж 20 останніх років у Острозі вводилися у дію нові будинки, підключалися до міської водопровідної мережі старі. Тобто постійно збільшувалась кількість споживачів. Разом з тим, мало робилося у напрямку нарощення потужностей. Можна констатувати, що потреби споживачів за цей час зросли у кілька разів, а можливість забору води залишилася на колишньому 20-річному рівні. У свій час кілька свердловин замулились, а кошти на їх очистку не виділялися, то перейшли на резервні. Непрацюючі – законсервували. Це значно зменшило можливості мережі водопостачання, особливо у пік навантаження – влітку під час спеки.

У п’ятницю, у один із пікових днів спеки, склалася ситуація, коли закачана вночі у резервуари вода вичерпалась. Довелось після обіду вмикати насоси, що, звичайно, потягло за собою значні фінансові перевитрати. Незважаючи на це, швидко досягнути бажаного тиску у мережі не вдавалося, бо тут же здійснювався забір води споживачами, причому дуже потужний. Мешканці міста в окремих районах, особливо у багатоповерхівках, у будинках, що знаходяться на височинах, певний час не мали води і, безумовно, відчували дискомфорт. Правда, у низовинних районах міста вона майже постійно була.

– Яким чином вода дістається до помешкань острожан?

І.В.: – Мешканці міста мають знати, що воду ми беремо із 4 свердловин, які знаходяться в різних районах міста, в тому числі і в низинах. Приємно те, що вона має непогані смакові властивості, не забруднена шкідливими домішками, що не раз підтверджували дослідження. Потужними насосами вода подається до спеціальних резервуарів. Оскільки вони знаходяться вище рівня міста, то звідти вона трубами, як кажуть, самопливом, подається споживачам. Аби економніше використовувати енергоносії, у звичному ритмі роботи, насоси працюють у нічний час. Спеціальні зонні лічильники рахують спожиту електроенергію за значно нижчим тарифом, ніж вдень, або якщо б цих лічильників не було. Якщо немає значних проривів труб, надмірного позалімітного споживання води, то її вистачає до наступної ночі. Зауважу, що подібне трапляється вкрай рідко.

Аби КП «Водоканал» нормально працювало, забезпечувало споживачів водою та водовідведенням, потрібні значні кошти. Їх у нашому комунальному підприємстві бракує. Однією з причин цього є те, що не всі споживачі вчасно розраховуються за надані підприємством послуги. Хоч суми і невеликі, але окремі споживачі не сплачують за них. Тож ще раз звертаюся до всіх острожан із проханням вчасно розраховуватись за всі надані послуги. Це дозволить нам у належному стані утримувати мережу водопостачання та водовідведення, модернізувати її для зростаючих потреб мешканців міста.

Разом з тим хочу акцентувати увагу читачів ще на кількох моментах, які стосуються обговорюваного нами питання. У ці спекотні дні було здійснено кілька рейдів містом. Встановлено, що острожани, які не мають лічильників води і сплачують за неї згідно встановлених норм (на кількість осіб, що проживають у помешканні) – використовують її для поливу городів. У договорах, які укладені із ними це не передбачено, тобто здійснюється несанкціонований відбір води. За це таких споживачів ми будемо притягувати до адміністративної відповідальності. Цим громадянам радимо встановити лічильники води.

Також виявлені непоодинокі факти, коли острожани самовільно підключаються до мережі, маючи лічильники, використовують воду, причому у значних кількостях, поза ними. До них ми також будемо приймати певні міри впливу. Перед початком роботи рейдових бригад радимо всім споживачам води оглянути свої лічильники і водопровідну мережу, за яку відповідаєте. Якщо самостійно виявите використання води поза лічильниками, прохання добровільно ліквідувати недолік. Якщо це буде виявлено рейдовою бригадою, то буде складено адмінпротокол і доведеться відшкодовувати чималі кошти. Бо так далі не можна. Все закінчиться тим, що ми можемо залишитись у місті без води, а без неї, як відомо, і ні туди, і ні сюди. Безумовно неприємно, що найбільше від цього постраждають ті споживачі і підприємства, які вчасно і в повному обсязі сплачують за послуги.

– Що планується зробити для більш надійного забезпечення мешканців міста водою, в тому числі і в період пікових навантажень?

В.У.: – Аби унеможливити подібні ситуації у майбутньому, плануємо збільшити потужність мережі, її можливості роботи у складних умовах. Перш за все, вже досягнута домовленість із ректором Національного університету «Острозька академія» Ігорем Пасічником про передачу однієї із законсервованих свердловин, головне – не замуленої, на їх території на баланс міської ради. Після всіх необхідних робіт вона буде підключена до міської системи і подаватиме воду споживачам, що, безумовно збільшить можливості водопровідної мережі. У нас у планах до наступного літнього сезону підготувати ще одну свердловину, щоб мати резерв на випадок замулення однієї із нині працюючих і значних потреб у воді споживачів міста. Скоріше за все це буде одна із свердловин у районі заводу мінводи.

 Користуючись можливістю хочу попросити вибачення у тих споживачів, які справно сплачують за послуги, але у такі важкі дні опинились без води. Запевняю, що у майбутньому ми будемо робити все, щоб подібна ситуація не повторилась. Тож у світлі сказаного вище ми сподіваємося на розуміння острожан і підтримку!

Розмовляв Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 460 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]