Вівторок

23.04.2019

20:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Безоплатна правова допомога, щоб захистити права громадян

З 1 липня сто місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги відкрили двері для людей у всіх регіонах України. 

Місцеві центри забезпечуватимуть доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян, таким як: малозабезпеченим, учасникам бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих), дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, та ін. Усім цим незахищеним категоріям осіб будуть надаватися послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, а також потерпілим і свідкам у кримінальних провадженнях, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Відкритий в обласному центрі Рівненський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: вул. Кавказька, 7, тел. 097-313-20-44. Звернутися до центру за допомогою зможуть мешканці не лише Рівного, а й Острога, Рівненського, Костопільського, Гощанського, Корецького, Здолбунівського та Острозького районів, яких обслуговує цей місцевий центр.

Особа, яка потребує представництва своїх інтересів у суді та немає достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва, матиме змогу звернутися до центру та отримати допомогу кваліфікованого захисника – адвоката – який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта. Послуги адвоката оплачує держава.

Підставою для відкриття центрів є конституційне право кожного на захист безоплатно, у випадках передбачених законом. Окрім національного законодавства таке право закріплено й у низці міжнародних зобов’язань України таких, зокрема, як Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод. Завдання місцевих центрів – забезпечення цього права.

Як зазначила директор Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Алла Негрей, є вірогідність, що не всі із громадян, які звернуться до центру, потребуватимуть саме безоплатної вторинної, а по суті, адвокатської правової допомоги задля представництва своїх інтересів у судах. Певна частина осіб потребуватиме надання правових консультацій та роз’яснень, які центр відповідно до покладених на нього завдань, не надаватиме. Таку функцію надають інші спеціалізовані установи в регіонах. «Ми будемо з’ясовувати, з якою проблемою прийшла людина. Навіть якщо вона і не є нашим клієнтом з точки зору належності до категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, або її проблема виходить за межі такої допомоги і лежить в досудовій площині, ми будемо орієнтувати та надавати інформацію про ті організації, установи, які можуть допомогти кожній конкретній людині за її зверненням. Саме тому ми активно налагоджуватимемо ефективний діалог між центром та органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, спеціалізованими комунальними установами тощо». А відтак громадяни, які звертатимуться до центрів, будуть зорієнтовані куди йти та що робити, аби вирішити своє питання по суті – не зважаючи на те чи потрібна їм буде саме адвокатська допомога у судовому порядку, чи вирішення їхніх питань можливе у досудовий спосіб. Для цього центри налагоджуватимуть мережеву співпрацю із усіма організаціями, які надають допомогу людям щодо захисту їхніх прав.

Що стосується інших районів Рівненщини, то із 1 липня 2015 року, окрім Рівненського, відкрито ще 2 центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги – Дубенський та Сарненський місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Крім того, як відомо, з 1 січня 2013 року у Рівному працює Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який протягом 2-х з половиною років забезпечує надання такої допомоги громадян у кримінальному процесі – кожному затриманому, а також засудженим та підозрюваним, обвинуваченим особам, у кримінальних провадженнях щодо яких участь захисника є обов’язковою згідно норм КПК. Більше інформації про безоплатну правову допомогу на сайті:http://rivne.legalaid.gov.ua/ua/.

Ольга МАЗУРЕЦЬ

№ 31 від 1 серпня 2015 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 231 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]