Вівторок

23.04.2019

05:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Бідні платять, а багаті плачуть
Із подорожчанням комунальних послуг, які суттєво зменшують сімейний бюджет, багато острожан стали нарікати на невідповідність ціни і якості їх надання, несвоєчасність послуг. Комунальники пояснюють проблеми нестачею коштів, адже є люди, які роками не платять за воду, водовідведення, квартплату. Це і є однією з причин того, що комунальники змушені працювати на неповні ставки. Отож, про борги та боржників ведемо розмову з директором КП «Водоканал» Валерієм БРОНОВИЦЬКИМ.

– Валерію Ростиславовичу, яка на сьогодні ситуація із заборгованістю оплати послуг вашому підприємству?

– Маємо споживачів, заборгованість яких тягнеться ще з 2008 року. Є люди, які винні нам по 2, 3,5 тисячі гривень, є і такі, які заборгували 9 тисяч. Тому станом на листопад маємо загальний борг споживачів за воду – 98 тисяч 204 грн., каналізацію – 51 тисячу 304 гривні, послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (квартплата) – 188 тисяч 703 гривні, вивіз твердих побутових відходів – 41 тисячу 660 грн. Отож, загалом маємо близько 380 тисяч гривень заборгованості.

– Хто ж є основною категорію неплатників?

– Як правило, ті, хто мають невеликі доходи, платять сумлінно. Це пенсіонери, які отримавши пенсію, одразу розраховуються за послуги. Неплатники – це люди не з мінімальними доходами і при цьому стабільними. В цю категорію входять підприємці, держслужбовці, працівники бюджетної сфери. Тож і виходить, що бідні хоч і стогнуть, але платять, а багаті плачуть і не платять. Звичайно, є така категорія людей, яка не платить якийсь період із певних причин, а потім ліквідовує заборгованість.

– Як працюєте з боржниками?

– Спочатку ми даємо повідомлення про заборгованість для власників житлових будинків, квартир. Немає реакції – надсилаємо повідомлення з попередженням про те, якщо борг не оплатять, буде позов до суду. Разом з тим, ми йдемо назустріч тим боржникам, які хочуть погасити заборгованість. В такому випадку складається договір про реструктуризацію боргу з обумовленням сум оплати, термінів. Це вирішується індивідуально – півроку, рік. Однак багато острожан не хочуть заключати угоди на вивіз твердих побутових відходів, створюють стихійні сміттєзвалища, забруднюючи місто. При цьому стверджують, що сміття у них немає, а місто тим часом перетворюється на смітник.

Ми ж, у свою чергу, недоотримуючи кошти, не можемо провести поточні ремонти, проводити своєчасні заміни внутрішньобудинкових стояків з водопостачання та водовідведення. Розуміємо, що кожному споживачу, як кажуть, болить своє – дах, що тече, тріщина у стіні і т. інше. А все це впирається у кошти, у сумління кожного платника.

– Тож як впливатимете на злісних і багаторічних неплатників?

– Д  таких жителів міста буде застосовуватися розроблений механізм штрафів з подальшою передачею на адмінкомісію, до суду, у виконавчу службу, відключення від послуг. А поки що просимо усіх, хто заборгував нам кошти за надані послуги, терміново розрахуватись, заключити договір на реструктуризацію боргу. Сьогодні я не називаю прізвищ злісних неплатників, але якщо вони не відреагують, то опублікуємо в газеті списки цих людей. Хай сумлінні платники знають, з чиєї вини вони недоотримують послуги. Адже платити повинні усі.

Спілкувалася Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 349 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]