П'ятниця

26.04.2019

05:43

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Бійцям АТО надаватимуться пільги

Всі військовослужбовці, які відправляються в зону АТО, а також члени їхніх родин можуть розраховувати на гарантований законодавством соціальний захист. 

Верховна Рада прирівняла бійців на Сході до учасників бойових дій, а бійцям, які постраждали, надала статус інваліда війни. На них, згідно із законом «Про статус ветеранів війни, гарантію їх соціального захисту» поширюються наступні пільги:

1) безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;

2) 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством;

3) 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;

4) 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають централізованого опалення;

5) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрішньо та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання;

6) безплатний проїзд один раз на два ро­ки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою;

7) позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів. Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів;

8) щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29.01. 2003 р. № 117 «Про єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги», фізичні особи, які мають право на пільги, згідно з чинним законодавством України, повинні бути включені до Реєстру.

Для оформлення пільг та включення до Реєстру інформації про пільговика подаються в управління такі документи:

1. Довідка про склад сім’ї з фактичного місця проживання.

2. Копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім’ї на пільги ( пільгове посвідчення).

3. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

4. Копія паспорта.

Інформація про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.­

Пільговик, який має право на конкретну пільгу згідно з декількома законами України, має право користуватися пільгою згідно з одним Законом України за його вибором.

У разі зміни місця проживання, або складу сім’ї, пільговик або його законний представник повинен повідомити про це управління праці.

Згідно з Правилами надання населенню послуг з газопостачання, Правилами користування електричною енергією для населення та Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної води і водовідведення, громадяни реалізують право на пільги з дня подання відповідної заяви постачальникам цих послуг та документів.

За рахунок субвенцій державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню права на пільги мають наступні категорії громадян:

1. Ветерани війни, згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»:

а) інваліди війни – 100% ( на сім’ю);

б) учасники бойових дій – 75% ( на сім’ю);

г) сім’ї загиблих (які пропали безвісти) – 50% (на сім’ю);

д) дружини померлих інвалідів ВВв, а також дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій і учасників війни, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва, які не одружилися вдруге, – 50% (на сім’ю).

Особа, яка має право на пільги при оплаті житлово-комунальних послуг, в разі якщо вона виявила бажання скористатись своїм правом, повинна подати в установленому порядку заяву до організації – надавача послуг. Нарахування пільг на послуги проводиться з дня подачі заяви в організацію, яка надає послуги.

Військовослужбовець (або його ро­дина) повинні оформити відповідні документи, з якими звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

Для отримання додаткової інформації звертатися в управління праці та соціального захисту населення за адресою: м. Острог, вул. Кн. Острозьких, 22-Г. Контактний телефон для довідок: 3-00-67.

Ніла ВОВЧУК,
​начальник відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг та компенсацій управління праці та соціального захисту міськвиконкому

№ 14 від 4 квітня 2015 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 228 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 2.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]