Субота

20.04.2019

07:48

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Благоустрій – в центрі уваги депутатів
Оперативно і злагоджено розглянули депутати планові питання порядку денного 28 сесії Острозької міської ради. Найбільше часу у «Різному» було приділено питанням благоустрою Острога і поверненню до проблем, які порушувались на минулих сесійних засіданнях.

Розпочалося засідання із привітань головуючого – міського голови О. Шикера депутату Б. Гловацькому із народженням сина, депутатам С. Іщуку та
О. Стецюк з днями народжень.

При розгляді питання поповнення бібліотечних фондів міста Острога була внесена пропозиція приєднатися бібліотекам до програми "Бібліоміст”. Однак начальник відділу культури і туризму З. Систалюк зауважила, що приміщення обох бібліотек не пристосовані для її запровадження.

Одноголосно було внесено зміни до бюджету – розподілено кошти перевиконання бюджету розвитку, розглянуті заяви громадян, установ, організацій.

Питання звільнення КП «Водоканал» від сплати земельного податку постало у зв’язку з тим, що з введенням нової нормативно-грошової оцінки зріс земельний податок для цього підприємства і виникла необхідність збільшення тарифів на його послуги. Аби їх не переглядати, як пояснив перший заступник міського голови В. Ундір, і було вирішено звільнити підприємство від сплати податку, тим більше, що бюджет від цього втрати не понесе.

Секретар міської ради М. Добровольський озвучив відповідь СЕС на депутатський запит Ю. Олексійчука (ВО «Свобода») стосовно перевірки якості продуктів харчування і виявлення таких, в яких прострочені терміни придатності. Йшлося про те, що таких продуктів у супермаркеті «Колібріс» і магазині «Смак» не виявлено, однак наявні порушення санітарних норм і складені приписи щодо їх усунення.

Стосовно пропозиції депутата
О. Стецюк (ВО «Батьківщина») щодо розчистки тротуарів по вулицям Древлянська, Бельмаж М. Добровольський зачитав відповідь КП «Водоканал» про виконання цих робіт. Однак ініціатор не погодилась із відповіддю, сказала, що тротуари на Древлянській залишилися захаращеними і їх треба «підлатати» для ходіння. На це міський голова запропонував депутату зібрати людей на толоку, організувати роботу спільними зусиллями проживаючих там. Нагадав, що в законі про благоустрій чітко написано: прибудинкова територія обслуговується мешканцями до бордюрного каменя. Як приклад, навів вулицю Сагайдачного, де жителі зілля прибрали і бордюри побілили. Натомість по вулиці Городище на таку добру справу жителі організуватись не можуть. Очільник міста констатував, що в порівнянні з Сарнами, Костополем, Володимирцем наше місто чистіше.

Депутат Ю. Олексійчук розповів про досвід Гонолулу, де був на стажуванні, у проведенні толок. Там на прибирання відрізку міста в 1 км зібралося 600 жителів. На жаль, як констатував міський голова, їх громадській свідомості можна позаздрити, бо у нас найак­тивнішими у таких справах є віруючі. Також Юрій Володимирович озвучив пропозицію випускників Острозької академії про проведення в перспективі рок-фестивалю з літературними читаннями, прибиранням та інше.

Обговорюючи питання освітлення міста, торкнулись проблеми затягування проплат казначейством, яке працює у ручному режимі. Саме тому «зависло» встановлення лампочок на ліхтарях, закінчення робіт з опалення в садочку «Веселка». «Дитяче» питання порушила депутат Н. Ковальчук (Партія регіонів). Як пояснив В. Ундір, роботи в садочку виконує фірма, яка робила роботи по школі №3 і якій казначейство гроші ще не перарахувало. Він запевнив, що до початку опалювального сезону незручностей діти не відчуватимуть. А ще Наталія Анатоліївна запропонувала вже сьогодні подбати про належний стан прилягаючих до центральної доріг, коли випаде сніг. Зокрема, про вулицю Татарську, дорога якої веде до лікарні. Міський голова відповів, що обслуговування центральної дороги – компетенція Облавтодору, який минулого року за браком коштів цю функцію переклав на місто. Тому «Водоканалу» дуже важко двома одиницями техніки вчасно і якісно виконувати роботи з обслуговування усіх доріг. І знову ж таки «завислі» через казначейство 150 тисяч гривень поповнення статутного фонду КП «Водоканал» – це і є перспективне покращення технічного забезпечення підприємства.

Депутат Ю. Олексійчук озвучив занепокоєння виборців підняттям тарифів на послуги водопостачання і водовідведення. У них складається думка, що підвищення – це компенсація за боржників підприємства. Однак директор КП «Водоканал» І. Войтов зауважив, що тарифи лише на 90% перекривають собівартість послуг, за липень-серпень оплата споживачів є стовідсоткова, а з боржниками – шанованими в Острозі і не бідними людьми – вони працюють.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 315 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]