Неділя

19.05.2019

23:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Борг за готель – ступор для міста
Наша газета вже не раз інформувала читачів про ситуацію, яка склалася з готелем «Вілія» і судами щодо нього. Неприємною новиною минулого тижня став лист виконавчої служби про примусове стягнення півмільйонного боргу за нього. Про те, які наслідки це матиме для бюджету міста і відповідно острожан, про інші проблеми, зміни і поточні роботи в Острозі ведемо розмову з міським головою Олександром Шикером.

Нагадаємо читачам, що готель «Вілія» відсуджено у попереднього власника, компанії «Славекс-Авто», якій місто повинно сплатити 485 тисяч гривень за вартість готелю, проданого в 2005 році. На початку судового процесу компанія хотіла відсудити ще і гроші, вкладені у невід’ємні поліпшення в готелі. Після тривалого судового процесу рішення Апеляційного суду було не на користь міської ради – майже півмільйонний борг таки було вирішено стягнути. Про примусове стягнення боргу міську раду було повідомлено постановою виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження.


– Олександре Федоровичу, про яку суму йдеться у листі?

– У постанові про відкриття виконавчого провадження йдеться про стягнення з нас основного боргу – 485 тисяч гривень і додаткового 9 699, 84 грн. У зв’язку з тим, що такої суми в бюджеті немає, добровільно сплатити такі кошти не має можливості. Тому стягнення буде примусовим, ми будемо змушені сплати ще і 10% від загальної і додаткової суми, тобто ще 49 600 гривень виконавчого збору. Оскільки бюджет розвитку Острога на цей рік становить 920 тисяч гривень, то загальна сума стягнення є колосальною і не підйомною. В зв’язку з цим і з метою домовитись про реструктуризацію боргу, я мав зустріч з колишнім власником готелю Віктором Олександровичем Пасічником.

 – Чи вдалося вам порозумітися?

– На жаль, він відмовився від реструктуризації на рік, мотивуючи тим, що з часу продажу готелю туди вкладено багато коштів і долар значно подорожчав порівняно з 2005 роком.

– А чому ж гроші за готель повинно повертати місто? Адже фактично готель тепер належить академії. Нагадаємо, що 15 листопада минулого року Національний університет «Острозька академія» та управління Міністерства надзвичайних ситуацій у Рівненській області підписали договір про передачу приміщення готелю «Вілія» в оренду для використання його, як гуртожитку для студентів, поки що терміном на 5 років.

– Так, процес реституції, тобто повернення готелю міській раді, не відбувся і мною ставилося питання про те, чому ж ми маємо повертати цей борг. Але сплачені за готель кошти витрачені міською радою ще тоді, в 2005 році і рішенням Апеляційного суду тягар повернення коштів лягає на нас. Крім цього, в Господарському суді області розглядається позов про стягнення з міської ради коштів в сумі понад 570 тисяч гривень за втрати позивача, понесені за невід’ємні поліпшення в готелі. Однак нами готується клопотання про залучення до справи третьої сторони – Рівненської облдержадміністрації, оскільки представники міськради не були присутні при передачі готелю від колишнього власника в Фонд Держмайна в особі облдержадміністрації. Відповідно були ті поліпшення чи ні ми не можемо сказати.

– Отже, гроші повертати доведеться, і, очевидно, цей борг так би мовити, поставить хрест на попередніх планах розвитку міста?

– Звичайно! Вперше за багато років ми маємо перевиконання надход­жень до бюджету розвитку завдяки кропіткій роботі по залученню в місто нових підприємств та підприємців, а також по перереєстрації в місті давно тут діючих. На сьогодні сума нерозподіленого перевиконання складає 200 тисяч гривень. Сесійно ці кошти були б розподілені на розвиток інфраструктури міста – облаштування дитячих майданчиків, відновлення тротуарів, ремонт під’їздів і інші нагальні потреби. Орієнтовно таку ж суму ми зберемо ще до кінця року. Проте зрозуміло, що тепер плани залишаться лише планами. Усі знають, що КП «Водоканал» нині в жалюгідному стані, остання нова техніка там закуплялась в 2002 році, інша – ще за радянських часів, її мало для обслуговування міста. Тому працюючи в умовах великого навантаження і враховуючи, що термін амортизації машин становить 8 років, можна уявити її стан! Нещодавно був проведений ремонт техніки, але це, як кажуть, краплі в морі. Нині є нарікання на те, що сміття не вивозиться. Причина цьому – «завислі» кошти на рахунках казначейства за паливно-мастильні матеріали. Два сміттєвоза, які має підприємство, зношені і є потреба в закупці нового. Мали у планах придбання нового сміттєвоза на базі автомобіля КАМАЗ, об’ємом 22 куби. Це було б економією паливно-мастильних матеріалів, зарплати, однак борги за готель перекреслюють ці плани. Хочу відзначити, що за сприяння першого заступника голови облдержадміністрації Анатолія Юхименка з обласного природоохоронного фонду виділені кошти для закупки в КП «Водоканал» гідродинамічної установки «Аква Джет».

– Що це за установка і чому виникла потреба придбання?


– Острожани пам’ятають аварію, яка сталася взимку на вулиці Будьонного і яка паралізувала нормальне водопостачання міста. Тоді для ліквідації наслідків, а саме промивки каналізації ми позичали таку установку в «Рівнеоблводоканалі». А це суттєві витрати. Аналогічна ситуація склалася і на вулиці Городище. У цьому випадку ми запрошували спеціалістів з київської фірми «Новітні технології». Тож тепер матимемо свою установку. Зазначу, що її немає ні в смт. Гоща, ні в м. Здолбунові, а зважаючи на нашу стару каналізаційну систему, зношеність труб, її в комунальному господарстві мати потрібно. Вона вартує 16 тисяч євро. Гроші проплачені і знаходяться на казначейських рахунках.

– Тож проплати коштів казначейством – ще одна проблема в роботі...­

– Так, маючи кошти на рахунках, проплати по них ідуть із затримками. І це не лише проблема Острога, про це знає облдержадміністрація. Так, у садочку «Веселка» виконано роботи з монтажу нової системи теплопостачання, запущено тепло, а гроші за роботи не проплачені. Теж і з оновленою їдальнею ЗОШ №1, музичною школою, ремонтом доріг. Доводиться вмовляти підрядників, які вірять на слово і чекають заробленого. Ось в таких умовах і працюємо. До речі, на автономну котельню дитсадка були спрямовані кошти від реалізації теплиць, які знаходились в аварійному стані. Якщо продовжувати тему теплопостачання, то вважаю, що КП «Теплоенергія» суттєво втратило в надходженнях від передачі в оренду котельні по вулиці Декабристів. Рідко хто передає такі стратегічні об’єкти в оренду.

– Які ще роботи тривають у місті?

– Розроблена проектно-кошторисна документація по реконструкції системи водопостачання на вулиці Набережній. Однак за браком техніки, фахівців в КП «Водоканал» і частими проривами у місті, провести реконструкцію у стислі строки не можливо.

Також у місті відкрився швейний цех, 35 людей там отримали роботу, є перспективи його розширення. Маємо і інші плани щодо відкриття нових робочих місць, але про це говорити ще зарано.

Спілкувалась Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 432 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]