Неділя

21.04.2019

18:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Борючись із гіпертонією
Синдром підвищеного кров’яного тиску, або гіпертонія, отримав неофіційну назву «безмовний вбивця». Підступність цієї хвороби полягає у тому, що люди не завжди вчасно можуть зрозуміти, що їх організм уже страждає від підвищеного кров’яного тиску. А коли звертаються до лікарів, то хвороба часто буває вже задавненою і важче піддається лікуванню. Не менш шкідливим є і понижений тиск, який медичною термінологією називають гіпотонія. Цей стан характеризується тим, що людина швидко втомлюється, весь час хочете спати, не можете зосередитися на роботі, не отримуєте задоволення від життя. Здавна такий стан називали «неміч» – постійно не можеться і не хочеться. Аби завчасно попередити проблеми з тиском, його необхідно регулярно вимірювати. Тому завше під час медоглядів, відвідування лікаря, виклику медиків додому, здійснюється перевірка артеріального тиску.

Лікар-кардіолог Острозької ЦРЛ Ольга Платонова розповіла, що на виконання обласної і районної програми по боротьбі з гіпертонією і вчасним її виявленням медичні працівники Острозької ЦРЛ впродовж уже більше як двох тижнів, у рамках місячника, вимірюють безкоштовно артеріальний тиск усім бажаючим у центрі Острога, на вулиці Островського, навпроти супермаркету «Еко». Це важливий захід, бо не завжди люди слідкують за своїм здоров’ям, вимірюють артеріальний тиск, звертаються до лікаря з приводу нездужання. Бажаючих безкоштовно здійснити діагностику є багато. Це добре, адже вже є виявлені люди, які мають підвищений тиск. Консультація лікаря допоможе у боротьбі із хворобою.

У вівторок, коли я побував біля намету Острозької ЦРЛ, артеріальний тиск острожанам і гостям міста вимірювала медична сестра поліклінічного відділення Алла Тишко (на фото). Отримані результати, а також прізвища людей, вона заносила у журнал реєстрації. Якщо зафіксовано відхилення від вікової норми, медики, перш за все, радять звернутися за консультацією до лікаря. Якщо хвороба визначена і відвідувач намету знає про неї, то від медпрацівника отримують поради дотримуватись призначень лікаря, не займатися самолікуванням, бо це може зашкодити здоров’ю, вести здоровий спосіб життя, самостійно вимірювати артеріальний тиск вдома.

Боротьбі із гіпертонічною хворобою також сприятиме реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на окремі лікарські засоби (їх перелік затверджуватиме Кабінет Міністрів України). Також вводиться граничний рівень оптово-відпускних цін на лікарські засоби і визначатиметься він на основі порівняльних (референтних) цін на аналогічні засоби, що встановлені у Болгарії, Молдові, Польші, Словенії та Чехії. У підсумку це дозволить з 1 вересня хворим на гіпертонію за рецептами лікарів купляти ліки дешевше. Детальніше про це читайте у наступному номері нашої газети.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 326 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]