Понеділок

22.04.2019

03:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Босоніж по снігу, заради майбутнього
У неділю, 31 березня, в Острозі ініціативні молодіжні групи «Турнікмени Острога» та «Спортивна молодь Нетішина», спільно з Острозьким міськрайонним молодіжним клубом «Здрав будь!» – структурним підрозділом Рівненської обласної молодіжної організації «Фонд молодіжних ініціатив «Крила»» провели просвітницький фізкультурно-оздоровчий захід «Молодь продукує здоровий спосіб життя!». В рамках цього проекту були організовані пробіжка вулицями Острога, показове заняття оздоровчою гімнастикою, майстер-клас із виконанням силових гімнастичних елементів на перекладинах, брусах, обговорення планів та перспектив під час «круглого столу».  

Незважаючи на холодну погоду, дрібний дощ, який переходив у сніг, зібралось більше 25 учасників, охочих приєднатися до руху в підтримку здорового способу життя. В основному це були школярі та студенти вузів, але були і люди середнього віку. Перед початком заходу президент Острозького міськрайонного молодіжного клубу «Здрав будь!» Олег Швець оголосив про мету зібрання, важливість акції, а також маршрут пробіжки та правила техніки безпеки. З національним синьо-жовтим прапором, скандуючи гасла «Здорова молодь – здорове майбутнє» та «Здоровим бути здорово», учасники руху бігли від приміщення райради, через центральний майдан, у напрямку вулиці Татарської. Пробігши через арку п’ятиповерхівки на вулиці Островського колона попрямувала на проспект Незалежності, далі звернула на вулицю Шевченка і закінчилась пробіжка на стадіоні НаУ«ОА».

Потім організатор акції Олег Швець, демонструючи неабияку загартованість, зняв одяг і взуття і, незважаючи на холод і дощ, виконував різноманітні вправи, коментуючи їх призначення. Інші учасники заходу також показували присутнім оздоровчі гімнастики, які включали в себе розтяжки, масаж різних частин тіла, похлопування, кругові рухи, дихальні вправи, чергування напружень м’язів і їх розслаблення та ін. За словами Олега, такі рухи стимулюють роботу імунної та серцево-судинної систем, органів дихання, травлення, організм стає міцнішим і здоровішим. Приємно зазначити, що у нього відразу знайшлися послідовники. Двоє відчайдухів (Олександр Томашевський і Олександр Комарницький) теж роздяглися і виконували вправи напівоголеними, стоячи босоніж на снігу.

Після закінчення оздоровчої зарядки, всі попрямували до турніків і брусів. Там острозькі прихильники стрітворкауту, акробатичної гімнастики на перекладинах, демонстрували свою майстерність та силу, виконуючи різноманітні карколомні вправи на спортивних снарядах. Міський голова Олександр Шикер та депутат міської ради Борис Гловацький не стояли осторонь, а також підтягувались на перекладині, робили вправи на брусах, цим самим даючи хороший приклад молоді.

 Заключним етапом акції став «круглий стіл» у приміщенні зали засідань міської ради. У його роботі брали участь заступник міського голови Віталій Ундір, депутат міської ради Борис Гловацький, представник Острозької районної ради Юлія Лозюк, Олег Швець – президент клубу "Здрав будь!”, керівники ініціативних груп: «Турнікмени Острога» – Віталій Бондарчук, «Спортивна молодь Нетішина» – Олександр Білоус, «Веломасив» – Віра Кузів, кандидат у майстри спорту зі спортивного туризму, керівник туристичного гуртка Андрій Гулько, начальник відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреації Національного природного парку «Дермансько-Острозький» Оксана Головко, член молодіжної організації «Здоровенькі були» села Розваж Марія Заставська, які розповідали про свої організації, ділилися планами на майбутнє, вносили пропозиції щодо підтримки і розвитку молодіжних ініціатив, пропонували співпрацю.

Перший заступник міського голови Віталій Ундір, привітавши учасників заходу із успішним його проведенням, подякував молоді та організаторам за ініціативу та участь, у дуже потрібній сьогоднішньому суспільству акції. Від влади Віталій Олександрович обіцяв посильне сприяння і допомогу: «Сьогодні ми побачили першу ластівку. Будемо сподіватись, що такі заходи стануть традиційними, до них залучатиметься більше острожан. Ми вже обговорювали із керівниками молодіжних організацій можливість проведення подібних заходів під час святкування цьогорічного Дня міста. На жаль, кошти у міській скарбниці обмежені, проте неформальні громадські організації мають можливість брати участь у різноманітних грантових проектах. Будемо сподіватись на перемогу у конкурсах на здобуття грантів і отримання коштів, які підуть на придбання необхідного спортивного обладнання та матеріалів, розбудову молодіжних організацій, проведення різноманітних заходів. Сподіваємось також на вашу допомогу у розвитку Острога, як туристичного центру».

Про важливість заходу у своєму виступі говорив депутат міської ради Борис Гловацький. Олег Швець, натхненник і один із організаторів цього дійства, після підбиття підсумків, сказав:

– Головною метою молодіжного просвітницького фізкультурно-оздоровчого заходу «Молодь продукує здоровий спосіб життя!» є згуртування різних верств населення – дітей та батьків, обмін досвідом активного і змістовного відпочинку молоді Острога і Нетішина та сіл району. Приємно, що більшість із задуманого вдалося втілити у життя. Мешканці міста побачили, що ми є, що ми вміємо робити і що можемо проводити подібні заходи, не боїмося холоду і скептичних оцінок. Від імені організаторів акції – представників молодіжних ініціативних груп та громадських організацій хочу щиро подякувати за допомогу і сприяння у проведенні заходу міському голові Олександру Шикеру, його першому заступнику Віталію Ундіру, голові Острозької районної ради Рустаму Хутизу, головному лікарю ЦРЛ Василю Велянику, завідувачу поліклінічним відділенням ЦРЛ Віталію Бойку, проректору з навчально-виховної роботи НаУ «Острозька академія» Руслані Каламаж, директору спорткомплексу НаУ «Острозька академія» Валерію Ящуку, директору районного Будинку школярів Андрію Дякову, сільському голові Розважа Ігорю Юрчуку.

Іван ПАВЛІВ
№14 від 6 квітня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 321 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]