Середа

24.04.2019

19:17

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Божественний храм душі Олеся Ундіра
Увечері, 3 квітня, відбулось пісенно-поетичне свято острозького поета, журналіста Олеся Ундіра. Звучали вірші зі збірок «Божественний храм душі» та «Співоча Благовість». Книги присвячені студентсько-викладацькому храму Преподобного Федора Острозького, де, власне, і проходило дійство. Мистецьке дійство було приурочене 1025-річчю хрещення Київської Русі.   

Попри те, що люду було небагато, зібрались справжні поціновувачі поетичного слова відомого острожанина, що й створювало теплу, майже домашню атмосферу. Між віршами, які читав поет, лунали вітання присутніх на його адресу та пісні хору «Благовість», якому, зокрема, присвячено не один поетичний рядок Олеся Ундіра. Передмову до книжки написав настоятель студентсько-викладацького храму, протоієрей Василь Жуковський:

 – Для поета кожна збірка – як дитина. Упродовж останніх років я маю нагоду спостерігати за окремими моментами творчості Олеся Ундіра і бачити як народжуються його вірші. Формальним приводом для написання вірша може бути якась подія в храмі чи з церковного календаря. Дивуєшся: ще не завершилася служба – а у поета вже є вірш. Його твори не лише прикрашають проповідь, а й стимулюють парафіян до роздумів, до відчуття прекрасного. Далеко не кожен храм може похвалитись прихожанином, який живе поезією. А Олесь Ундір пише – як говорить, як дихає і як живе.

Прибув на презентацію і архієпископ Вінницький та Брацлавський УПЦ (КП) Онуфрій:

– Олесь Ундір – велика людина, без перебільшення. В Енциклопедичному довіднику сучасних поетів незалежної України він значиться як ведучий поет Рівненщини. Нам зрозуміла не вся поезія, кожному ближча якась інша. Можливо, не всім зрозуміла і поезія цього поета. Але вона духовна, глибока, допомагає творити образи в нашій уяві. Своїми віршами та своєю життєвою позицією Олесь Ундір служить Богу. Я вдячний, що мене запросили на таке свято. Тут зібралась еліта, інтелігенція.

Також вітальні адреси на честь поета лунали з вуст члена Спілки письменників України, студента Острозької академії Анатолія Білого, редактора Славутської газети «Вісник громади» Ігоря Яніцького та вчительки української мови та літератури Межиріцької школи Катерини Садовської. Учениця останньої, Іванна, успішно захистила наукову роботу за віршами Олеся Ундіра у МАН.

Людмила ПАНАСЮК
№15 від 13 квітня 2013 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 1132 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]