Неділя

21.04.2019

17:59

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Братство ім. Князів Острозьких: відродження та плани
У минулому номері нашої газети ми вже розповідали, що, як і 103 роки тому, з ініціативи небайдужих людей до долі історичних пам’яток нашого міста, 24 серпня офіційно відновило свою діяльність Братство імені князів Острозьких. Того дня відбулися перші установчі збори цієї уславленої громадської організації, де було обговорено план її діяльності на найближчий час.

Відкрив установчі збори голова відновленого Братства, художник-реставратор Державного історико-культурного заповідника м. Острога та Національного університету «Острозька академія» Микола Бендюк. Він розповів, що в лютому, аналогічно тому як це було в минулому столітті, відбулися збори ініціативної групи з метою відновлення громадської організації. З того часу тривала робота по легалізації братства. Завдяки ініціативній групі, яку було представлено на зборах, ця робота успішно виконана і тепер відновлена громадська організація зареєстрована. Серед присутніх на зборах були студенти Острозької академії (ініціатори створення організації), викладачі університету, представники історико-культурного заповідника, острожани, краєзнавці.

Братство імені князів Острозьких працюватиме згідно свого статуту, з яким присутніх ознайомив Микола Бендюк. Він також коротко розповів про діяльність братства на початку ХХ ст., зокрема про реставрацію Замку князів Острозьких, створення там музею, його керівників, членів та благодійників, нагадав і про причину припинення діяльності – заборону польською владою.

До своїх перших зборів товариство підійшло уже із звітом про конкретні справи. Голова Братства розповів, що силами небайдужих людей та меценатів у с. Межирічі проведено роботи по збереженню від руйнування відомої пам’ятки архітектури – Заславської брами, яка була в аварійному стані і в будь який момент могла обвалитися. Звісно, це лише незначна частина того, що необхідно зробити для реставрації пам’ятки, але це є яскравим свідченням того, що Братство готове до конкретних справ і працюватиме не лише на словах, але й ділом.

Під час обговорення майбутньої діяльності братства виступали: голова фонду «Синій птах надії» Олексій Хахльов, якого більшістю голосів обрали на посаду опікуна Братства; діловод та співзасновник Братства Андрій Брижук, один із ініціаторів створення організації Богдан Шляхов, перший проректор Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк, директор музею історії НаУ «Острозька академія» Анастасія Хеленюк, директор Державного історико-культурного заповідника м. Острога Сергій Кибкало, краєзнавець і журналіст Олександр Гладуненко, заступник директора Державного історико-культурного заповідника м. Острога, голова історико-краєзнавчого товариства «Спадщина» імені Князів Острозьких Микола Манько та ін. Вносилися пропозиції про ширше ознайомлення людей із історією нашого міста; встановлення поблизу пам’яток табличок з їх описами та історією; створення Інтернет-сайту та потужного інформаційного ресурсу про наше місто; розробку цікавих туристичних маршрутів в Острозі та його околицях; відновлення по дорозі до міста вказівника «Державний історико-культурний заповідник м. Острога»; співпраці із владою; проведення фестивалю, який би став візитівкою нашого міста; проведення заходів щодо збереження та консервації Татарської, Круглої веж, Острозької синагоги та ін.

Маючи на меті збереження, вивчення, відбудову пам’яток острозької старовини, на зборах одностайно вирішили зосередитися над тим, щоб у місті найближчим часом були встановлені покажчики напряму руху до основних пам’яток історії та культури та заснуванням при Братстві клубу історичної реконструкції. Підбив підсумки голова Братства Микола Бендюк. Він нагадав, що членство у Братстві є добровільним та індивідуальним, тож всі бажаючі можуть долучитися до організації, написавши відповідну заяву. Відновлена громадська організація, яка уже найближчим часом, сподіваємося, стане впливовою і не менш авторитетною, ніж на початку ХХ століття, чекає на поповнення дієвими і активними людьми, у яких болить душа за наше місто, збереження його пам’яток для нащадків.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 1004 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]