Неділя

21.04.2019

17:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Братство імені князів Острозьких. Відродження заради збереження
Як і 103 роки тому, з ініціативи молодих дослідників (студентів Національного університету «Острозька академія»), краєзнавців і небайдужих до історії свого міста та краю людей, відновлює свою діяльність Братство імені князів Острозьких. Історія організації є однією з найважливіших сторінок культурного розвитку Острожчини поч. ХХ ст. Засноване в 1909 році, у центрі своєї уваги Братство ставило освітню і культурну діяльність князів Острозьких та Острозької академії. Воно взяло за мету збереження, вивчення, відбудову пам’яток острозької старовини, розробило широку історико-просвітницьку програму. Саме завдяки зусиллям братчиків, серед яких були відомі культурно-освітні та релігійні діячі, було здійснено реставрацію Вежі Мурованої (Острозький замок) на Замковій горі; формувалися колекції рукописів, стародруків, портретного живопису, церковних старожитностей. Результатом цієї кропіткої роботи стало відкриття історичного музею (нині – Краєзнавчий музей) 24 серпня 1916 року.

Символічно, що саме 24 серпня 2012 ініціативна група відродженого Братства імені князів Острозьких провела свої перші урочисті збори. Діяльність сучасного Братства буде спрямована передусім на відродження історичної пам’яті міста шляхом історико-краєзнавчої, просвітницької та популяризаційної діяльності. Серед завдань – проведення дослідницько-творчої діяльності у галузі культури, історії та краєзнавства, внесення пропозицій до органів місцевого самоврядування щодо збереження, реставрації та використання культурної спадщини краю, проведення видавничої діяльності (публікація архівних історичних джерел, інформаційних бюлетенів та брошур), формування та тиражування аудіо-, відео- та фотоматеріалів з питань краєзнавства, створення електронного каталогу давніх світлин Острога, заснування клубу історичної реконструкції та ін.

 На урочистих зборах братчики сформували план діяльності та окреслили пріоритетні завдання на найближчий час. Членство в Братстві є добровільним та індивідуальним – будь-хто з бажаючих може долучитися до організації, заповнивши анкету. Головна вимога до кандидатів у члени в Братство – небайдужість та бажання зберегти унікальну історичну спадщину нашого краю.

Контакти: bratstvo@ostroh.com.ua
Просмотров: 1378 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]