Понеділок

22.04.2019

03:37

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Буде створено Єдиний реєстр військовозобов’язаних, які ухиляються від мобілізації...

Буде створено Єдиний реєстр військовозобов’язаних, які ухиляються від мобілізації, та керівників підприємств, які перешкоджають своїми діями проведенню заходів мобілізації

Шановні мешканці Острожчини! У відповідності до Указу Президента України зараз в державі проводиться 6 черга мобілізації на військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань України. 

Генеральним Штабом Збройних Сил України визначені завдання щодо поставки у війська військовозобов’язаних, та техніки з усіх регіонів України, в тому числі визначені завдання для Рівненської області. Ці завдання є помірними і цілком реальними для виконання.

Зазначаю, що всі, хто буде призваний по мобілізації, перед відправкою у війська пройдуть підготовку в навчальних центрах по військово–обліковим спеціальностям.

Керівниками органів державної влади, місцевого самоврядування, працівниками військового комісаріату, при залученні працівників міліції проводиться робота щодо оповіщення військовозобов’язаних для їх доставки у військовий комісаріат для проходження медичних комісій. Проте результати цієї роботи незадовільні. Значна частина осіб, яка підлягає призову, враховуючи недосконалість законодавства, знаходить різні способи ухилитись від виконання військового обов’язку.

 В цей час проводиться робота щодо створення загальнодержавного Реєстру осіб, які ухиляються від мобілізації, а також керівників підприємств, які своїми діями перешкоджають проведенню заходів мобілізації. Цей Реєстр буде постійно оновлюватись та ним будуть керуватись всі правоохоронні органи (МВД, ДПС, фіскальна служба і решта державних служб).

На осіб, які будуть внесені до цього Реєстру, передбачається розповсюдження ряду обмежень чи заборон, а саме: виготовлення закордонного паспорта, перетин державного кордону України, отримання кредитів в банках, зміна місця реєстрації, продаж (купівля) нерухомого та рухомого майна, постановка та зняття з обліку транспортних засобів, прийом на роботу на підприємства, установи та організації всіх форм власності та інше.

Так, статтею 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

– заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

– визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

 – чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);­

– жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

– жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина – інвалід підгрупи А віком до 18 років;

 – жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом І чи ІІ групи, до досягнення нею 23 років;

 – усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

 – зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

 – народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

 – інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.

Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, не підлягають також студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.

Формування бази даних для створення даного Реєстру у військових комісаріатах України вже розпочато і до нього вносяться особи, які у відповідності до списків оповіщення, не прибувають до військового комісаріату, та керівники підприємств, які своїми діями перешкоджають проведенню заходів мобілізації.

Відповідно до статті 211-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несповіщення керівниками або іншими відповідальними за військово-облікову роботу посадовими особами підприємств, установ і організацій про виклик військовозобов’язаних у військові комісаріати передбачено максимальне стягнення у виді накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також, відповідно до cтaтті 114.1 Кримінального кодексу України, особам, які пepeшкoджaють законній діяльнocті Збpoйних Сил Укpaїни тa інших війcькoвих формувань, передбачена кримінальна відпoвідaльніcть нa cтpoк від 5 дo 8 poків.

З метою упередження негативних наслідків в майбутньому пропоную всім війсь­ко­во­зо­бо­в’язаним та керівникам підприємств прибути до районних (міських) військових комісаріатів за місцем проживання для уточнення військово-облікових даних, надання відповідних документів, які звільняють від мобілізації відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та визначення ступеня придатності до військової служби.

Якщо під час уточнення військово-облікових ознак військово­зо­бо­в’язаних буде встановлено, що вони не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, в особливий період, відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», військовий комісар Р(М)ВК направляє таких військовозобов’язаних до місцевого органу виконавчої влади з заявою, до якої долучаються документи, які підтверджують право військовозобов’язаних на звільнення від призову на військову службу під час мобілізації в особливий період.

Після розгляду цих заяв місцевими органами виконавчої влади та надходження документів військовий комісаріат Р(М)ВК реєструє їх встановленим порядком і виконує прийняті місцевими органами виконавчої влади рішення.

Під час загальної мобілізації таким військовозобов’язаним військовий комісар Р(М)ВК видає довідку про надання відстрочки від призову у відповідності до підстав, передбачених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Олександр ШЕВЧУК,

військовий комісар Острозького районного військового комісаріату, підполковник

№ 28 від 11 липня 2015 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 250 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]