П'ятниця

26.04.2019

17:28

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Бути донором — почесно!

Здоров’я людини — це найважливіший скарб у світі. Щоб його зберегти, потрібні не лише ліки, сучасне обладнання, щире бажання допомогти ближньому, але, трапляється, що й кров. Вона – унікальна речовина, без якої неможливе життя людини, бо забезпечує життєдіяльність усього організму, виконує багато функцій, без яких він не може існувати. Тож медики завжди прагнуть мати запас крові, а коли її не вистачає, звертаються за допомогою до тих, хто ділиться нею з іншими, тобто донорів. 

Наталія Оліферук (на фото) – почесний донор України. Починаючи зі студентських років, вона регулярно здає кров. Більше десяти років жінка працює у лікарні, і весь цей час здає свою кров, аби підтримати нужденних. «Завжди була тяга допомагати людям, — каже Наталія Семенівна. – Воно внутрішнє. Виникає тоді, коли чуєш, що хтось потрапив у біду, коли просять медики чи родичі того, хто опинився в скрутній ситуації через крововтрату, хворобу». Надихаючись її прикладом, багато острожан виявляють бажання приходити до пункту здачі крові.

Наталія Семенівна розповідає, що 9 травня приходили міліціонери. Тоді 11 осіб взяло участь у донорській акції. Але особливо виділяються студенти Острозької академії, які по кілька разів кожного року приходять саме до неї. Наталія Оліферук розповіла цікаву історію про мужню дівчину Ярославу, приклад якої може надихнути інших: студентка боялася здавати кров, але вона так хотіла допомогти людям, що з великими зусиллями зуміла вгамувати свої емоції і таки здала перші 200 мл своєї крові.

Героїня моєї розповіді каже, що члени Товариства Червоного Хреста України також активно допомагають з донорством – вони розказують людям про донорство, шукають добровольців, проводять різні акції на підтримку та популяризацію здачі крові. І це дає результати. До пункту переливання крові приходить чимало бажаючих здати кров. Якщо у таких людей не виявлено жодних відхилень від норми і їх вік від 18 до 55 років, то такі люди стають донорами крові. Через певні умови праці лікарі не можуть прийняти більше 10 – 15 осіб за добу, бо після прийому протягом шести годин «продукт» відправляють на переробку. «Така кров, — пояснює Наталія Семенівна, — придатна для переливання 2 роки. Ми завжди маємо її запас. І прагнемо до того, щоб був довший термін її зберігання, це економить кошти і у випадку екстрених умов дає можливість допомогти людям».

Почесний донор України бажає всім читачам «Замкової гори» найціннішого скарбу в світі — здоров’я. А ми в свою чергу напередодні Всесвітнього дня донора крові щиро вітаємо всіх цих добрих людей, які рятують життя іншим, відгукуються на перший поклик медиків і здають свою життєносну рідину, показуючи справжній приклад благородства, турботи і доброти. Бажаємо всім донорам крові та нашим читачам миру, здоров’я, злагоди в сім’ях, достатку, Божого благословення.

Анастасія КУЗНЕЦОВА

№ 24 від 13 червня 2015 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 240 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]