Субота

20.04.2019

07:26

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Це необхідно знати вимушеним переселенцям

Кабінетом Міністрів України прийнято постанови від 1 жовтня 2014 р. № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» та № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». 

Для постановки на облік та отримання довідки про взяття на облік, кожній повнолітній особі, яка переміщується, необхідно звернутися особисто або через законного представника із заявою до управління праці та соціального захисту населення за місцем фактичного проживання чи перебування. Заява заповнюється на підставі документа, що посвідчує особу та реєстраційного номеру облікової картки платника податків. У день подання заяви управлінням праці та соціального захисту населення безоплатно видається довідка про взяття на облік.

Відомості про неповнолітніх осіб, які переміщаються разом з батьками або членами сім’ї, зазначаються у довідці одного із заявників.

Заявнику може бути відмовлено у видачі довідки, якщо: відсутні обставини, що спричинили переміщення особи з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції; втрачено або викрадено документи, що посвідчують особу, яка переміщується та підтверджують громадянство України, до їх відновлення.

На основі отриманої довідки вимушено переселені громадяни можуть звернутися в управління праці та соціального захисту щодо отримання щомісячної адресної допомоги.

Щомісячна адресна допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, та перебувають на обліку в органах праці та соціального захисту населення.

Для призначення допомоги уповноважений представник сім’ї звертається до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання з відповідною заявою та пред’являє паспорт громадянина України, або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.

До заяви про виплату грошової допомоги додаються такі документи: копія свідоцтва про одруження; копія свідоцтв про народження; письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї; згода на обробку персональних даних.

В заяві крім особистих даних зазначаються: реквізити рахунка уповноваженого представника сім’ї в уповноваженому банку, на який перераховуватиметься грошова допомога; наявність у будь-кого з членів сім’ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції; наявність у володінні всіх членів сім’ї транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (із зазначенням строку експлуатації з дати випуску); наявність у будь-кого з членів сім’ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб; місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює.

Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується терміном не більш, ніж шість місяців.

Грошова допомога не призначається у випадку, коли: будь-хто з членів сім’ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції; у володінні сім’ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску; будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (12180 грн.).

Грошова допомога надається у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) у розмірі 884 гривні на одну особу (члена сім’ї); для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю не може перевищувати 2 400 гривень.

Надання допомоги припиняється у випадках: подання уповноваженим представником сім’ї заяви про припинення виплати грошової допомоги; якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім’ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період – припиняється; зняття з обліку особи, яка переміщується; виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.

Уповноважений представник сім’ї, якому призначено грошову допомогу, зобов’язаний повідомляти управління праці та соціального захисту населення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги протягом трьох днів з дня настання таких обставин.

Cуми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються на вимогу уповноваженого органу. У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги, вони стягуються у судовому порядку.

Управління праці та соціального захисту населення має право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги.

За додатковими роз’яс­неннями щодо надання щомісячної адресної допомоги, необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення за місцем фактичного проживання чи перебування. Прийом громадян в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради проводиться щоденно (крім вихідних) за адресою: м. Острог, вул. Князів Острозьких, 22-Г, ( тел. 3-00-67, 3-18-05 ).

Алла КИРИЙЧУК,
заступник начальника управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради

№ 48 від 22 листопада 2014 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 239 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]