Вівторок

23.04.2019

09:05

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова

Для кожного народу мова – найбільший скарб, одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію.  

Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.

Щороку, 21 лютого, народи нашої планети святкують День рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому.

Мову не вигадаєш, не витвориш за рік чи два. Вона твориться віками, тисячоліттями. І творить її весь народ. Мудро чинить той народ, який вчиться рідної мови у дідів-прадідів, розмовляє нею, пише, співає, думає. І, звичайно ж, передає її своїм дітям і онукам.

Уже традиційно в Острозькій ЗОШ І- ІІІ ступенів № 3 21 лютого урочисто відзначали Міжнародний день рідної мови. Школярі підготували стінгазети, плакати, презентацію, присвячені цій події. В шкільній бібліотеці було оформлено виставку книг про рідну мову «Мово – ти вічно жива». Проведено радіолінійку «Я несу в майбутнє невгасиму мову».

В кабінеті української мови та літератури відбулося мовно-літературне свято «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мово» для учнів 5-11 класів. Там можна було побачити і почути все: уривок з вистави, яскраві гуморески, вірші, чарівні пісні, частівки. Була представлена виставка найкращих учнівських зошитів з української мови 5-11 класів. Учні 8 класу підібрали цитати українських письменників та інших відомих людей про мову.

Класними керівниками були проведені виховні години, приурочені Дню рідної мови.

Тож бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній.

Зерна любові до рідної мови... Нехай вони проростуть у серці кожної людини і заколосяться плідною нивою. Бо слово живе, воно зародилося з Любові, воно сильне, бо зросло на Вірі. Слово віще, бо несе під серцем Надію, як дитя. Слово чесне, бо освячене Правдою. Слово заповітне. Бо покликане здобувати Волю.

Любіть красу своєї мови,
Звучання слів і запах слів.
Це квітка ніжна і чудова
Широких батьківських степів.
Всі каравани знайдуть воду
В караю пустель і злих негод.
Як річка з роду і до роду –
Так мова з’єднує народ.

Зоя ПАНАСЮК, вчитель української мови Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3

№10 від 1 березня 2014 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 340 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]