П'ятниця

26.04.2019

04:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Часточку Ґнєва привезли до Острога
Яскраві враження на довгі роки залишились від візиту до польського міста Ґнєв 36 дітей-острожан та їх супроводжуючих. Вони кажуть, що там залишили шматочок свого серця, а сюди привезли частинку Ґнєва. Про щирість поляків, насиченість поїздки розповідають її учасники «Замковій горі».


Футбольний єврокубок на згадку

Дитяче міні Євро-2012 – такою була головна подія перебування острожан у Польщі. 14 юних спортсменів-острожан змагались за звання кращої футбольної команди у складі 16 команд турніру. За словами куратора юних спортсменів, першого заступника міського голови Віталія Ундіра, дитяче Євро, як і доросле, пройшло на високому рівні:

– Кілька польських повітів і ґмін спільно організували на своїх полях проведення цих змагань. При цьому для 4 груп по 4 команди підготували форму. З іноземних гостей були ми, острожани, чехи, росіяни – футбольний клуб «Балтика», професійні футболісти, які грають у вищій лізі і рівень підготовки яких забезпечив їм лідерство у фіналі, – розповідає Віталій Олександрович. – Турнір проходив 4 дні, у перший було шикарне відкриття, грали команди Україна – Швеція. Підтримка наших вболівальників була серйозна, але у напруженій боротьбі шведи перемогли 4:2. Наступного дня ми виграли у французів 8:5. На жаль, у вирішальному матчі поступилися англійцям 3:6. У розіграші за інші місця ми обіграли збірну Італії 5:4, а наступного дня на закритті у грі за 9 місце поступилися чехам і зайняли 10 місце. У вирішальному матчі зійшлися команди Росії і Швеції, яку презентували діти з Ґнєва. Зважаючи на клас російських футболістів, вони виграли з рахунком 13:0.

Острожан і всіх учасників турніру було відзначено Кубком і медалями. Загалом, за словами співрозмовника, настрій у команди був чудовий, атмосфера під час турніру панувала захоплююча. Для наших юних спортсменів, більшість яких вперше побувала за кордоном, це був і виступ на солідному рівні.І будинок догори ногами

Про високий рівень організації візиту із захопленням розповідає Ольга Скрипка, вчитель Острозької гімназії і один з опікунів дітей у поїздці.

Проживання і харчування польська сторона забезпечувала на територїі Замкового комплексу в Ґнєві.­

– Це сучасний приватний готельний комплекс, збудований під старовину, – розповідає вона. – Там ми снідали і вечеряли, а вже обідали там, де їздили на екскурсії. Першою пам’ятною подією стало відвідання гімназії у місті Опальнє. Спочатку ми переглянули виставу, яка була підготовлена на 3 мовах. Потім англійською поляки запитували хто як зрозумів її зміст. І тут одразу «зіркою» став наш Ярослав Ситницький, бо рівень його англійської всіх захопив. Діти ближче познайомились у іграх, танцюючи сальсу. Також їм на вибір запропонували заняття з малярства, квілінгу та випалювання. У центрі екологічного виховання в Бродах Поморських дітям дуже сподобалась екологічна гра: групам з 1 поляка і 2 українців були роздані маршрути в лісі із завданнями по рослинах та тваринах цієї місцевості. В ході гри, наприклад, шукали певних жуків, комах, клали у баночки, кришки яких мали «оптику», в кінці гри випускали назад. Цікавим був інтеграціний вечір – вечеря біля вогнища, свято останнього дзвоника у гімназії.

Не менше вразила поїздка до Гданська – міста, де кожен будинок є пам’яткою архітектури. Довга вулиця, яку ще називають Королівською, отримала таку назву, бо нею гуляли королі. Здивувала своєю висотою і найвища споруда – ратуша, зроблена лише з цегли. Поплавали діти і на піратському кораблі, а коли побачили Балтійське море, то і там їм дозволили побувати. Словом, гостям щиро ішли назустріч і допомагали у різних ситуаціях, які траплялись з дітьми.

– Відвідали ми і Шимбарськ, місцевість, де є дві мови: польська і кашубська, такий собі узаконений діалект, – продовжує Ольга Всеволодівна. – Там у лісі є розбірні будиночки,­ які привезли із Сибіру, де жили виселені поляки. Також є привезені звідти бараки. Їх вузенькі дощечки, на яких ледь може вміститися дитина, дозволяють відчути гніт історії, жахливі умови, в яких жили предки. У костьолі мене особисто вразило вміння берегти і презентувати свою історію: про дощечки, невеличкі історичні експонати з різних місць нам розказували довго і цікаво.

Неймовірні спогади залишились про будинок догори ногами. У нього острожани заходили через дах, крісла там прикріплені до стелі і почуватися там нормально може не кожен. Адже це аналогія перебування у космосі – якщо вестибулярний апарат не в порядку, то одразу хочеться вийти звідти.

Про закриття Євротурніру у місті Пелпліні, якому належить ідея проведення чемпіонату, залишились найяскравіші враження. То було справжнє свято, каже співрозмовниця – урочисте і шикарне.Діти хочуть ще

Відвідини гімназії в Опальнє запам’я­та­лись і юному 12 річному футболісту Владиславу Коху. Він каже, що там здружився з дітьми, розумів їх мову, бо перед поїздкою трохи займався польською з татом, спілкувався Скайпом з поляками.

– Дуже запам’яталась гра команди «Балтика», у них сильна підготовка, з них можна приклад брати, – каже Владислав. – Нам подарували класну футбольну форму. Дуже сподобалась Балтика.

А ще за словами мами Олени, сину припала до душі їхня їжа: польські салати смачніші за наші. Поділився син і розповіддю про те, як виручила його незнайома польська сім’я в неприємній ситуації з поповненням рахунка. Тож доброту і гостинність поляків пам’ятатиме ще довго.

Мама 11-річного Артема Дані­левського розказала, що за кордоном син побував вперше і його враження найкраще передати словами: «Мамо, а можна я ще туди поїду?». Футболом цей рік син займався серйозно, участь в турнурі йому дуже сподобалась, навіть сам спортзал викликав шквал захоплень. А радушний прийом поляків – це те, що словами важко передати.

– Ми щиро вдячні полякам за гостинність, – резюмує Віталій Ундір. – Думаю, що такі поїздки стануть доброю традицією. Плануємо, що делегація з Ґнєва відвідає Острог восени, що в нас побувають їхні освітяни.  Крім цього, ми  запланували багато спільних заходів в галузі культури. Зокрема, співпрацю між замками  Острога і Гнєва, де щомісячно проводяться пісенні фестивалі,  рицарські турніри. Ці традиції хочеться перейняти і нам. А ще  14 липня там відбудеться кулінарний фестиваль і є змога залучити туди наших рестораторів. Польська сторона надає житло, харчування, обов’язкова умова участі  – страва  з риби. Тож якщо не цьогоріч, то в наступному році і острожани приймуть участь у ньому.  Можливо і в Острозі такий захід започаткуємо. Нагадаю, що з 4 по 10 вересня планується поїздка острожан до Беруня і хочу, щоб більше жителів міста скористалися такою можливістю. У цьому і є перспектива розвитку співпраці з містами-побратимами.


Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 565 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 2
2 читач  
Дуже шкода, що немає свіжих матеріалів. Напевно і справді усіх у відпустках! ЖДЕМО!!! Не забувайте про острожан, які не мають паперової газети, а хочуть знати, що робиться у місті.

1 Нік  
Напевно усі у відпустках, що сторінка не обновлюється з 7 липня, а вже 27 липня!!!!

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]