П'ятниця

26.04.2019

17:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Через танці до дитячих мрій

Мабуть, в сучасному немає світі людини, яка хоча б раз в житті не піддавалась мистецтву танцю. Адже коли танцюєш, відчуваєш ритм музики і намагаєшся його передати, – забуваєш про все. Принаймні так мені розповіли тренери досить юного танцювального колективу «Реверс» – Василь Гончарук та Марія Турінська. 

«Ревеврс» – колектив спортивно-бального танцю, який уже понад чотири роки існує в Острозі. Здавалося б, не так багато як для серйозної танцювальної групи, але його учасники вже встигли показати серйозні результати на обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Ми вже писали про перемоги, які нещодавно здобули учні «Реверсу» на міжнародних змаганнях у Тернополі. Тренують учасників молоді та надзвичайно завзяті тренери, засновники колективу – Василь Гончарук та Марія Турінська.

Василь Гончарук родом з Старокостянтинова, навчається на магістратурі релігієзнавства в Острозькій академії. Танцювати почав з дитинства, хоча не планував серйозно цим займатись. Хлопець пригадує, як в школі на святковій дискотеці п’ятикласників запросив на танець однокласницю і буквально обтоптав їй всі ноги. Після того прийшов додому і заявив батькам, що хоче навчитись танцювати. Якраз тоді теперішній тренер Василя Сергій Журавський започатковував клуб спортивно-бального танцю «Твіст» і, таким чином, хлопець уже з 5 класу почав займатись танцями професійно. Слід зазначити, що Василь з раннього віку зростав творчою людиною. З п’яти років ходив на базову хореографію, паралельно навчався в музичній школі. Однак перевагу зробив все ж таки на користь танців. Упродовж семи років Василь Гончарук займався бальними танцями з постійною партнеркою. Протягом цього часу пара здобула чимало кубків, медалей, перемог. Після закінчення 11 класу в танцях наступила певна перерва: ЗНО, вибір спеціальності, вступ до Острозької академії. Але вже на першому курсі навчання хлопець знову продовжив танцювати. При культурно-мистецькому центрі університету існував танцювальний гурток «Реверс», який згодом Василь очолив. Знайшовши нову партнерку – Марію, вирішив спробувати востаннє, мовляв, якщо нічого не вийде, то «зав’яже» з танцями. Хлопець серйозно підійшов до цієї справи, після тривалих занять з Марією в Старокостянтинові у свого першого тренера, в пари все вийшло.

Марія Турінська зараз також навчається на магістратурі, щоправда, історичного факультету, в Острозькій академії. Дівчина зізнається, що в школі не виявляла інтересу до бальних танців, більше пробувала займатись сучасними. Однак в університеті зустріла Василя Віталійовича і, за її словами, хлопець буквально «затягнув» її у бальний спорт. «Так вийшло, що танці стали моїм професійним заняттям, а історія – захопленням», – каже Марія.

Теперішній колектив «Реверс» молода пара створила практично з нуля. Як розповідає Василь, співпрацювати з студентами через їхню, так би мовити, непостійність якось не вийшло, тому вирішили з Марією навчати діток. Спочатку ходили у школи, робили оголошення, запрошували навчатись бального танцю школярів. Діти відгукнулися, і так почався навчальний процес. Також тренери висловлюють щиру подяку директору Острозької гімназії Аллі Параниці, яка допомогла їм та надала приміщення для занять.

Сьогодні їхній клуб спортивно-бального танцю стрімко розвивається. Навчати дітей професійним танцям – не легка справа, вона потребує уваги, терпіння, індивідуального підходу до кожного з боку тренерів. А ще – підтримки і фінансової допомоги зі сторони батьків. Адже бальні танці – другий після фігурного катання найдорожчий у світі вид спорту. Не дешевими є костюми, які потрібні як для занять, так і для конкурсів, в останніх – вони відіграють важливу роль для кінцевого результату. Як таких спонсорів «Реверс» не має, а тому вся фінансова підтримка залежить від батьків. Однак у дітей є бажання займатись танцями, розвивати і вдосконалювати свої здібності, а це, за словами тренерів, найважливіше. Крім того, пара також у вільний час досі продовжує займатись з тренером Василя у Старокостянтинові. У Василя Гончарука та Марії Турінської ще багато планів та ідей щодо вдосконалення колективу, навчального процесу. Тренери мріють створити потужну школу бального танцю в Острозі, яка в майбутньому зможе гідно представляти не лише свій клуб, а й наше місто у національних та міжнародних конкурсах. Напередодні їхнього професійного свята хочеться побажати їм не втрачати такого ж завзяття та продовжувати через танці здійснювати дитячі мрії.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 17 від 25 квітня 2015 р. Категория: Фізкультура і спорт | Просмотров: 272 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]