Субота

20.04.2019

07:14

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Чи будемо з теплом в оселях?
На порозі опалювальний сезон і острожан цікавить, чи вчасно він розпочнеться, як готуються до нього комунальники, чи буде здорожчання тарифів. Про це сьогодні ведемо розмову з директором КП «Теплоенергія» Віталієм Хведасем.

– Віталію Анатолійовичу, підсумуйте, будь ласка, опалювальний сезон 2011-2012? Чи маєте борги з оплати наданих послуг?

– Станом на сьогодні бюджетні установи, підприємства, організації з нами розрахувались повністю. В кінці опалювального сезону борги населння становили 75 тисяч гривень, нині – 40 тисяч. Це результат нашої претензійної роботи, індивідуального спілкування з людьми, проведених реструктуризацій. Загалом же не платять платоспроможні. Якщо говорити конкретно, то у будинку по вулиці Бельмаж,102 понад 5 тисяч гривень боргу за спожиті послуги теплопостачання, на Гагаріна, 8 – 7500 борг одного споживача, Незалежності,135 – 2 700, Мануїльського, 31 – загальний борг 8 тисяч гривень, з них 4600 боргує один споживач. По будинку на Гагаріна, 1 боргують 6 квартир. Разом з тим, хочу назвати і сумлінних платників, яким ми дякуємо за вчасні розрахунки. Це будинок по вулиці Гагаріна, 6, де немає боргу жодної копійки; майже нема боргів в будинку на Яворницького,11, Незалежності, 22 та Незалежності,1.

 – Як впливають ці борги на підприємство?


– Хочу відзначити, що лише за повірку приладів теплопостачання в цьому році ми заплатили більше 20 тисяч гривень. Зараз, працюючи з боржниками, збираємо 1200 гривень на оплату повірки лічильника будинку по вулиці Незалежності,1. Ситуація на підприємстві складна в тому плані, що держава раніше не відшкодувала різницю в тарифах і в результаті цього у нас виник борг перед НАК «Нафтогаз України», який припинив подачу газу через розірвання нашої угоди з Волинською філією «Нафтогаз України». Потім ми заключили угоду з «Рівнегазом», яка теж була розірвана через борги і на початку вересня цього була припинена подача газу на теплопостачальні підприємства Острога. Це відчули мешканці будинку по вулиці Незалежності, 135, Бельмаж, 102, де припинилось гаряче водопостачання. З цього приводу міський голова Олександр Шикер зустрічався з заступником голови Рівненської облдержадміністрації Володимиром Новаком. За його сприяння газопостачання було відновлено і зараз ми укладаємо угоду напряму з «Нафтогаз України».

– Нещодавно до редакції звертались жителі будинку по вулиці Гагаріна, 6 зі скаргами на те, що минулого сезону в квартирах було холодно. Що робите для того, аби вирішити проблему?

– Проблема у цьому будинку і взагалі по вулиці Гагаріна почалася з того часу, як котельня, яка опалювала вулицю Гагаріна, перейшла в оренду і зараз опалює лише школи. До початку цього сезону ми провели деякі роботи на підприємстві – готували теплові мережі, робили переключення, які в загальному результаті мають посприяти кращому теплопостачанню квартир в будинках всієї вулиці Гагаріна. Сподіваюсь, що цьогоріч теплопостачання цієї вулиці буде якіснішим. Але це залежить і від лімітів, які нам доведе «Нафтогаз України».

– А від чого залежить доведення лімітів?


– Від рівня наших проплат «Нафтогазу України» і відповідно від рівня проплати населення, організацій, установ за спожиті послуги теплопостачання.

– Чи готове технічно підприємство, котельні до початку опалювального сезону?

– Так. Наші котельні готові, у нас були перевірки готовності з Держгірпромнагляду, інспекції ЖКГ. Ми отримали оцінку «добре».

– Читачів цікавить, чи буде здорожчання вартості послуг теплопостачання?

– Поки що подорожчання не буде, початок сезону буде з тими ж тарифами. Сподіваюсь, до нового року ситуація не зміниться.

– Віталію Анатолійовичу, очевидно, зважаючи на борги, відновлення гарячого водопостачання острожанам «не світить»?

– Ні, це не рентабельно для підприємства, адже на підігрів води ідуть великі затрати. Сьогодні, зважаючи на велику кількість споживачів, що від’єдналися від централізованого теплопостачання, збільшення витрат падає на плечі тих, хто залишився. Загалом, підприємство є збитковим, адже собівартість опалення не окуповується. Воно «покривається» лише на 50%, решту сплачує держава. Тому майбутнє теплопостачання за автономними котельнями, які дають змогу економити і не залежати від споживача-сусіда.

Спілкувалася Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 223 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]