Неділя

21.04.2019

18:01

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Чи добрий сусід ферма на вулиці Степовій?
На двадцять шостій сесії Острозької міської ради депутат Борис Гловацький озвучив проблему мешканців вулиці Степової на Новому місті. У тому районі знаходиться свиноферма від якої поширюється нестерпний сморід. Це заважає людям нормально працювати і відпочивати. Я побував там, щоб почути думку мешканців тієї частини міста.


Тетяна СТЕПАНЮК, мешканка м. Нетішин:
– Я часто приїжджаю в гості до батьків. Ще здалеку чути «аромати», які йдуть від свинарника. Привикнути до цього неможливо. Або інший приклад. Із далекого Новосибірська в Росії до батьків приїхала моя тітка із дітьми відпочити. Вони вжахнулися, в яких умовах живуть люди на цій вулиці і сусідніх. Думаю, що це знущання над людьми. Є елементарні правила добросусідства і їх мають дотримуватись всі. А коли створено нестерпні умови для життя людям біля їх осель і всередині – то це вже переходить всякі межі.

Жанна НЕСТЕРСЬКА, пенсіонерка:

– Наша хата знаходиться на відстані приблизно 200 метрів від ферми. Сказати, що у нас постійно є запах – не можу. У вітряну погоду, коли дує в нашу сторону, чути сморід, інколи сильний. Якщо вітер дує від нас – жити можна. Але тим людям, чиї оселі знаходяться близько від ферми – жити справді нестерпно. Необхідно, щоб власник ліквідував це неподобство, а якщо він цього не зробить, то міська влада має його примусити дотримуватись правил добросусідства. А то виходить, що нашу вулицю окупували свині, а люди мусять терпіти. У нас на вулиці найняли майстра ремонт робити. Через кілька годин той відмовився працювати через ті запахи, що йдуть від свиноферми. Цим все сказано!


Михайло МАРЦУН, тимчасово непрацюючий:

– Ми, як і багато сімей сусідів, маємо малолітніх дітей. Їм доводиться канікули свої проводити у таких ось нестерпних умовах. Про який відпочинок, оздоровлення може йти мова? З цього місця хочеться втікати. А куди? Наш дім тут і ми просимо власників і орендарів свиноферми поважати наше право на нормальне життя. Те, що доводиться нам терпіти і дітям, нормальним життям ніяк не назвеш! Ми зверталися до власника ферми, а він сміється, каже, що йому не воняє. Може й так, адже він живе в іншому районі міста, і там йому не заважають ці «аромати».
Мар’яна КАСЬЯНЕНКО, касир магазину:

– Наша хата розміщена безпосередньо перед входом на територію ферми. Жити в таких умовах нестерпно. Ми помітили, що у різні години доби запах має не однакову інтенсивність. Особливо сильно «тягне» починаючи з 22.30. Навіть якщо вікна і двері щільно закриті, свинарником «пахне» і в оселі. Все – одежа, речі, їжа – вбирає той сморід. Тут і раніше була ферма, але такого сильного запаху не було. З’явився він десь весною. Ми не маємо нічого проти ферми, нехай працює. Та нехай підприємець подбає про нормальний санітарний стан довкілля. Чому ми маємо постійно терпіти дискомфорт у своїх домівках?!Валентина НІМЧИНСЬКА, пенсіонерка:

– На вулиці Степовій мешкаю вже давно. Тут і раніше був свинарник, але такого нестерпного смороду не було. Ми припускаємо, що колись годували тварин екологічно чистими продуктами, а тепер преміксами. Коли запах був несильним ми терпіли, але тепер стало неможливим вийти на вулицю, відкрити вікно, працювати на городі.  Можливо необхідно застосовувати якісь хімікати для ліквідації смороду. Але жити далі так вже немає сили. Тому ми і звернулися до депутата, мама якого мешкає на нашій вулиці. Він часто тут буває, тому знає у яких умовах ми живемо. Від імені всіх жителів цього району дякую Борису Борисовичу і сподіваємось на вирішення нашої проблеми.


Сергій МАРЦУН, пенсіонер:

Я, як і багато моїх сусідів – пенсіонерів, багато вільного часу проводжу на присадибній ділянці, відпочиваю. Цієї весни та  літа я не можу ні працювати, ні спати, ні провітрювати оселю, що особливо необхідно в таку спеку, так як сморід від свиноферми не дає цього зробити. Маємо «сусіда» Хмельницьку АЕС, яка невідомо як на нас впливає, то ще поряд з’явився інший монстр, який постійно «травить». Вважаю, що кожен громадянин має право на працю, відпочинок, гарантовані Конституцією, і вимагаю привернути увагу відповідних служб до цієї ситуації.
Коли я спілкувався із мешканцями вулиці Степова, справді у повітрі поширювався характерний і досить інтенсивний запах свинарника. Люди казали що це ще «квіточки» – інколи так «тягне», що витримати не можна. Попри їх оцінку, мені хотілося якомога швидше покинути той район. А куди подітися людям, чиї будинки знаходяться там? Якщо ця публікація думок людей не вплине на власників чи орендарів, то своє слово мають сказати санстанція, прокуратура, влада.


Думками острожан цікавився Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 542 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 Микола  
Ситуація не змінилась і досі.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]