Неділя

21.04.2019

17:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Чим небезпечний кір?
На Рівненщині загострюється епідситуація з кору. Станом на 25 січня 2012 року медики виявили 140 хворих (у тому числі 86 дітей віком до 18 років) з підозрою на кір. Найбільше зареєстровано хворих в Радивилівському, Рівненському та Володимирецькому районах. В м. Острозі та Острозькому районі поки що захворюваність на кір не реєструється. Однак кожному слід знати про цю недугу.

Перед Другою світовою війною у нашій країні, як і в усіх інших європейських країнах та у США, на кір доводилося перехворіти кожному. Поки не запровадили щеплення, кір щорічно клав у ліжко 1,5-2 млн. дітей. Хвороба часто давала типові для неї ускладнення, і кожна п’ята дитина, занедужавши, помирала.

Передається кір повітряно-крапельним шляхом. Вірус кору потрапляє в організм через дихальні шляхи й слизову оболонку ока. Ймовірність заразитися кором вища у період спалахів, а спалахом вважається ситуація, коли в одному колективі одразу занедужає хоча б троє осіб.

Інкубаційний період від 9 до 12 днів, може тривати до трьох тижнів. Хворий є заразним з останніх днів інкубаційного періоду та до п’ятого дня після початку висипання.

На термометрі понад 39о С, малюк має нежить, сухий сильний кашель, болісно реагує на світло, очі сльозяться, червоніють, має головний біль, погано спить. Це перші ознаки кору. Згодом обличчя й повіки стають одутлуваті. За 2-3 дні на слизовій оболонці щік з’являється висипка (дрібні білі цяточки, що нагадують манну крупу). А вже на четверту добу за вухами й на переніссі, а далі на шкірі всього обличчя з’являються цятки рожевого або червоного кольору, які зливаються у великі плями. На 5-6 добу висипка вже є на всьому тілі. Плями на тілі тримаються 3-4 дні, а тоді бліднуть і набувають бурого або жовтуватого відтінку, можуть лущитись. Під час висипання температура тіла підвищується навіть до 40 оС, посилюється запалення дихальних шляхів і погіршується загальний стан хворого.

Кір небезпечний ускладненнями: отитами, стоматитами, блефаритами, кератитами. Можуть виникати посткорові пневмонії та посткоровий енцефаліт, перебіг яких дуже важкий. Ускладнення кору можуть загрожувати не лише інвалідністю, але й смертю.

Однак кір має один позитив: хвороба ніколи не повторюється знову. Ті, що перехворіли, мають стійкий імунітет на все життя.

Єдиним і надійним методом профілактики кору є щеплення. Згідно з календарем обов’язкових профілактичних щеплень в Україні вакцинація проти кору проводиться в рік та шість років. Навіть якщо на кір захворіє людина, якій свого часу зробили щеплення, перебіг недуги буде легким. Вакцинація рятує від важких ускладнень. Бо завдяки їй в організмі виробляється імунітет. Вакцина проти кору забезпечує імунітет на 5-6 років, тому зроблене в дитинстві щеплення не захищає дорослу людину від зараження. Однак, внаслідок так званого залишкового імунітету є велика ймовірність того, що кір перебігатиме без важких ускладнень.Батькам на замітку!

• після появи у дитини перших ознак кору потрібно проконсультуватися з лікарем і неухильно дотримуватись його рекомендацій;

• вранці і ввечері обов’язково вимірювати температуру тіла дитини;

• дитина має якнайбільше пити;

• повітря у кімнаті має бути зволожене;

• обмежити дитині час перегляду телепередач, читання книг і виконання шкільних завдань;

• діти, ослаблені кором, дуже сприйнятливі до інфекційних хвороб. Особливо вразливі вуха і легені. Якщо є додаткова бактеріальна інфекція, то призначають антибіотики, щоб її подолати;

• для тих, що мали контакти з хворими на кір, вітчизняним законодавством рекомендовано карантин. Дітей, які контактували з хворим, а самі ще ніколи не хворіли на кір та не щеплені, не допускають у колектив упродовж 21 дня. Їм протягом 72 годин після контакту із хворим роблять профілактичне щеплення, або протягом 6 діб вводять імуноглобулін, щоб запобігти хворобі або полегшити її перебіг.

Ольга ЛИСЕНКО, лікар-епідеміолог
Просмотров: 498 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]