Четвер

25.04.2019

01:12

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Чого не зрозумів Янукович
Те, чого найбільше боявся Янукович, сталося: він отримав Майдан. І це означає, що він нічого не зрозумів.  

1. Він не зрозумів, ЯКОЮ країною він править. Коли кілька років тому, на київських парканах почали з’являтися написи: "Усьо будєт Донбас”,  це сприймалося як жарт. А виявилося, що Янукович, прийшовши до влади, і справді взявся поголовно, по всій Україні, насаджувати "донєцкіх” і запроваджувати той авторитарний стиль управління державою, до якого звик за роки свого губернаторства. Але Україна – велика і різна, і в ній живе дух демократії, поваги до свободи й гідності. Вона не любить, коли її ламають через коліно.

2. Він не зрозумів, що встановлення в країні режиму беззаконня – це глухий кут для всіх, і для нього самого також. Початком стало рішення щодо зміни Конституції України в неконституційний спосіб і "привласнення” собі тих повноважень, яких йому не надавали виборці. А далі покотилося: Конституційний суд перетворено в ательє по виконанню замовлень Адміністрації Президента; судова система швидко стала пародією на правосуддя. Право фактично скасовано; почалася ера ручного управління.

3. Він не зрозумів, що проблеми в стосунках із Росією, які були за часів Ющенка, пов’язані не тільки зі специфікою самого Ющенка. Янукович намагався всіляко задобрити великого сусіда. Здається, навіть росіяни були здивовані: невже й справді "хахли сдают всьо”? Так з’явилися горезвісні "харківські угоди”, про які тепер Янукович не згадує. Може, він таки відчув, що для російської ментальності держава Україна, -- це, за великим рахунком, якесь непорозуміння? І що Україна для Росії – не більше, ніж кролик для удава. З цього треба й виходити. Але перед тим варто хоч трохи вивчити історію України.

5. Він не зрозумів, що не треба прагнути обдурити всіх, і Росію, і Європу, і власну країну. І що зовнішня політика – не гра в "наперстки”, метою якої є вибивання грошей. А євроінтеграція - це життя за правилами, це дотримання цінностей, таких, як верховенство права, свобода, гідність.

6. Він не зрозумів, що парламентаризм – це основа демократії, що перетворювати народних депутатів у роботів – небезпечно: буває, й раби бунтують.

7. Він не зрозумів, що нищити малий і середній бізнес, відбирати його для "своїх” – все одно, що підрубувати кореневище національної економіки.

8. Він не зрозумів, що гуманітарна політика – стратегічна річ; що "радянізація” української історії – глухий кут; що підписання антиконституційного "Закону про мови” працює на розкол суспільства; що тримати на посаді міністра освіти й науки людину, яка ненавидить українське, - злочин.

9. Він не зрозумів, що у киян (як і в жителів ще цілого ряду міст) не можна відбирати право на самоврядування, що посадовці, насаджені силою, не можуть виражати інтереси територіальних громад.

10. Він не зрозумів, що "садити” Юлю Тимошенко, профануючи при цьому начебто "судові рішення”, означає стати заручником власних страхів і мстивості.

А у критичні для країни моменти він "зникає”, замовкає. Так було, коли Янукович надовго "пропав” під час останніх парламентських виборів: тоді бал правили фальсифікатори, бритоголові і "Беркут”. В історії таке буває: диктатори (чи квазі-диктатори) дуже швидко, з допомогою вірнопідданого оточення, впадають в ілюзію, що вони сильні і що їх любить народ. А потім, коли пелена ілюзій раптом злітає, виявляється, що вони безнадійно самотні і що життя пішло далі. Без них.

Володимир ПАНЧЕНКО,
народний депутат України 1990-1994 років

http://gre4ka.info
Просмотров: 243 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]