П'ятниця

26.04.2019

17:39

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Чому застраховані особи можуть несвоєчасно отримати допомогу?
Органи Фонду у відповідності до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 р. № 2240 (далі – Закон) надають гарантоване державою матеріальне забезпечення громадянам, у тому числі, у зв’язку з втратою заробітної плати (доходу), внаслідок тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологах.   

Підставою для призначення такої допомоги є виданий в установленому порядку листок непрацездатності, який, в свою чергу, без будь-якої затримки має бути переданий застрахованою особою страхувальнику (роботодавцю) для опрацювання, проведення нарахування та виплати.

Роботодавець самостійно не може приймати рішення про виплату працівникам допомоги за рахунок коштів Фонду. Органом, уповноваженим її призначати, є комісія (уповноважений) із соціального страхування, яка має бути створеною відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженого постановою правління Фонду від 23 червня 2008 р. № 25, одним із обов’язків якої є здійснення контролю саме за своєчасним отриманням працівниками певного виду допомог.

Далі відповідальна особа, як правило, фінансовий працівник, проводить розрахунок, який регламентується Порядком обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2001 р. №1266.

У відповідності до статті 35 Закону, оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця, починаючи з шостого дня – органами Фонду при умові подання страхувальником заявки – розрахунку на отримання фінансування для виплати застрахованим особам матеріального забезпечення.

Практика показує, що період від подання застрахованою особою листка непрацездатності до бухгалтерії підприємства до подання страхувальником заяви-розрахунку щодо надання фінансування до органу Фонду вимірюється дуже часто тижнями, а іноді навіть місяцями. У такому випадку застраховані особи, із суб’єктивної безвідповідальності фінансових працівників, отримують несвоєчасно допомогу.

Крім того, кошти зараховуються на спеціально відкритий страхувальником у банку окремий поточний рахунок, вони не можуть бути використані на інші цілі, окрім оплати листка непрацездатності. Для того, щоб застрахована особа своєчасно отримала допомогу, страхувальник повинен негайно провести списання грошей на його особистий рахунок (банківську картку) або отримати готівкою і видати у той же день по відомості.

Іноді бухгалтер не має бажання займатись нарахуванням одного листка непрацездатності, очікує коли таких документів збереться декілька або просто чекає термінів виплати заробітної плати. При цьому, при відсутності конт­ролю зі сторони комісії із соціального страхування та керівництва підприємства, страждає, в першу чергу, застрахована особа.

Таким чином, опрацювання листків непрацездатності, здійснення їх нарахування та фінансування, це досить складний механізм, всі частини якого мають працювати швидко та злагоджено, а винні у порушенні роботи цього механізму – нести відповідальність за неналежні дії або бездіяльність.

За більш детальними консультаціями звертайтесь до працівників Здолбунівської міжрайонної виконавчої дирекції за адресою: м. Здолбунів, вул. М. Грушевського, 25/300 або за телефонами (03652) 2-24-55, 2-55-56 (Здолбунів), (03654) 3-02-05 (Острог, щочетверга).

Здолбунівська міжрайонна виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

№52 від 21 грудня 2013 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 268 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]