П'ятниця

19.04.2019

10:11

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Чорнобривців насіяла мати
Закінчується літо. Незабаром серпневе свято Маковія. Гарні господині наповнили комори та льохи заготовками дивовижних дарів літа. А чи запаслись рослинними ліками на зиму ви? Чи зібрали золоті квіти чорнобривців?  

До свята Маковея, 14 серпня, чорнобривці набувають апогею лікувальної сили. Якщо зірвати голівку квіточки, розтерти на долонях – відчуєте специфічний, пряний запах ефірної олії, такий далекий і знайомий запах безтурботного дитинства, рідної оселі, літа. Ефірні олії чорнобривців мають високу фармакологічну активність завдяки тому, що легко реагують з рецепторами тканин внаслідок доброї розчинності у жирах. Природа подарувала людині рослини з дуже активними речовинами, які мають цілющі властивості. Всі ці речовини  активно застосовуються в народній медицині. Чай з квітів чорнобривців підсилює імунітет. Вже ніякі віруси, бактерії не страшні організмові. Широко застосовуються чорнобривці як допоміжний засіб при лікуванні гінекологічних хвороб: мастопатії, міоми, фіброміоми; при хворобах ендокринної системи: зоб, цукровий діабет. Це старий добрий засіб для лікування шлунку, підшлункової залози, при колітах і хронічних закрепах. Лікують вони і нервову систему. При хронічному безсонні – 1 чайна ложка на склянку окропу на ніч допоможе заснути. Цій рослині притаманна цікава особливість – черпати з землі рідкісні земельні метали: мідь, яка бере участь у кровотворенні і тканинному диханні, сприяє росту кісткової тканини, пригнічує токсичну дію на організм тироксину; марганець – метал стимулює еритропоез, синтез гемоглобіну, підвищує захисні сили організму.

Експериментальні дослідження доводять про­тигрибкову, антибактеріальну активність ефір­ної олії чорнобривців. В народі вважали, що п­учечок квітів, як оберіг, захистить від злих сил, запалить любовну цікавість, збереже від зурочення.

Подаруйте своїй коханій букет квітів живого золота!

Наталія ШЛАПАК, фітотерапевт
№32 від 11 серпня 2013 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 436 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]