Четвер

25.04.2019

19:46

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Чотири години промайнули, як одна мить

Вже десятий – ювілейний, фестиваль колядок і щедрівок відбувся у суботу, 24 січня, в студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія». Участь в заході брали не тільки представники Острожчини, але й кількох районів нашої області та сусідньої Хмельниччини. Приємно, що було багато глядачів та вітали присутніх і славили Христа люди різного віку – від дошкільнят до пенсіонерів. 

Відкрив фестиваль декан гуманітарного факультету, а одночасно і настоятель храму Василь Жуковський. Він зазначив, що завершилися Різдвяні свята, сповнені великої духовної радості й піднесення. Ці празники це завжди прославлення новонародженого дитяти-Ісуса у колядках і щедрівках. Наприкінці цих величних свят в академічному храмі вже дев’ять років поспіль проходить фестиваль. У ньому беруть участь колядники з Острога, інших міст і сіл Рівненщини, а також всієї України. Сьогодні – ювілейний, вже Х фестиваль. До участі в ньому заявилися аж 25 учасників і співочих колективів. Серед них – зовсім юні й вже досвідчені колядники. Потім Василь Миколайович представив усіх учасників та іменем Господа благословив фестиваль і кожного учасника прекрасного святкового духовного дійства, щоб виступи були во славу Бога. Він також зазначив, що фестиваль відбувається за рахунок пожертв людей, і закликав присутніх вносити їх у спеціальні скриньки.

З вітальним словом від імені громади міста виступив перший заступник міського голови Віталій Ундір. У своєму виступі він від себе та Острозького міського голови Олександра Шикера привітав усіх присутніх з початком фестивалю. Він також зазначив, що сьогодні, як ніколи, у ці буремні часи, ми потребуємо консолідації. Вона має бути на засадах і теренах українського християнства. Віталій Олександрович також щиро подякував організаторам заходу, адже їхня підтримка і їхня допомога, як ніколи, сьогодні потрібна у ці часи, коли наша держава переживає зовнішню агресію. Завдання влади – допомагати і всіляко сприяти підтримці та консолідації суспільства. Також виступаючий повідомив про приємну подію – на позачерговій сесії Острозької міської ради, за підтримки міських депутатів, було виділено 50 тисяч гривень на добудову Свято-Миколаївської церкви. «Я сподіваюся, що в цьому році буде закінчено будівництво. І богослужіння розпочнуться в новому приміщенні. Бажаю присутнім приємних вражень, а учасникам – творчого натхнення і всього найкращого», – такими словами завершив свій виступ перший заступник міського голови.

Розпочав виступи хор «Благовість», господар храму (регент Юлія Полонська) (на фото), який вийшов до глядачів, виконуючи «З колядою ідем». Вони виконали 3 колядки, під час яких віншували присутніх зі святами, бажали всіляких гараздів. Забігаючи наперед, зазначу, що всі учасники виконували по 3-4 колядки, рідко хто 1-2. Тож захід тривав понад 4 години. Але, як сказав Василь Жуковський, під час закриття фестивалю, той час промайнув, наче одна мить. І це справді так, бо всі учасники показали високу майстерність виконання, захоплювали глядачів своєю щирістю, душевністю та прекрасними мелодіями українських колядок та щедрівок. Кожен виступ, колядка, щедрівка, віншування заслуговували на відзначення і присутні гаряче аплодували виступаючим. Від організаторів вони отримували сувеніри та дипломи учасника фестивалю. Довершували приємні враження українські національні яскраві вишиванки, хустки, камзоли та барвистий одяг.

Під час фестивалю виступали ансамбль бандуристів Острозької дитячої музичної школи та Анастасія Ягодка (бандура) (клас викладача Наталії Бондар), ансамбль баяністів Нетішинської міської школи мистецтв (кер. Ірина Борінова), Любов Ундір (фортепіано) (клас викладача Наталії Остренко), лауреат всеукраїнських та обласних конкурсів ансамбль бандуристів «Калиновий цвіт» Нетішинської міської музшколи (кер. Тетяна Федорчук), хор Свято-Миколаївського храму (регент Віктор Ярошенко), ансамблі: народної пісні «Співаночка» Острозької музшколи (керівник Інна Хмарук), «Берегиня» ДНЗ Грем’ячого,  хори: Свято-Трої­цького храму з Рівного (Басів Кут) (регент Григорій Горбач), Свято-Петропавлівської парафії селища Квасилів (регент Оксана Мельник), духовенства Рівненської єпархії «Анафора» (Ольга Тимків), СГПП «Розвазьке» (Віталій Хмарук) (фото на 1 стор.), будинку культури цементників із Здолбунова (Антоніна Шеретюк), нетішинський муніципальний – «Елегія»; співочі колективи підліткових клубів «Самоцвіт» та «Меридіан» із Рівного (педагоги-організатори Інна Дергай та Юлія Кухарук); солісти: заслужений артист України Павло Дуда, Соломія Поліщук (Острозька музшкола, клас викладача Тетяни Єсіпової), Анастасія Давидюк (Нетішин); дуети: Анастасія та Наталія Майор (клас викладача Тетяни Єсіпової), Юрій та Анна Статкевич, Лариса Рачук та Галина Бардюк (Грозів), учнівський колектив Могилянівської ЗОШ та ін. Традиційно учасників фестивалю пое­тичними рядками (вірш «Колись тут був спортивний зал») та своїми спогадами про навчання у стінах нинішньої Острозької академії вітав поет, краєзнавець, педагог і журналіст Олесь Ундір.

На фестивалі був присутній ректор університету Ігор Пасічник. Зокрема, йому дуже сподобався виступ дитячого вокального ансамблю «Здолбунівські дзвіночки» (керівник Антоніна Шеретюк) і він вручив їм 500 гривень. А ще було повідомлено, що Острозька академія виділяє 10 тисяч гривень на будівництво Свято-Миколаївського храму в нашому місті. 

Іван ГЛУШМАН

№ 5 від 31 січня 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 264 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]