П'ятниця

24.05.2019

16:17

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Чудо від «Креативної книги»
Вважаєте, що здивувати вас немає чим? Не важливо чи ви людина похилого віку чи юний нігіліст. Якщо побуваєте на невеличкій виставці Рівненського видавництва «Креативна книга» у Музеї книги та друкарства Державного історико-культурного заповідника м. Острога, то переконаєтесь, що, справді, здивуванню немає меж, а польоту людської фантазії й поготів, навіть якщо мова йде про таку звичну нині річ, як книга…  

На третьому поверсі Луцької вежі у понеділок, 2 вересня, відбулася презентація нової і дуже цікавої виставки, яка присвячена книгам, виготовленим із різноманітних матеріалів. Під час відкриття виставки виступив і привітав музейних працівників перший заступник міського голови Віталій Ундір. Він зазначив, що виставка дуже цікава і експонати на ній унікальні, справжнє диво, прояв неабиякої фантазії і величезного працелюбст­ва.

Звісно, всі ми знаємо паперові книги, але, виявляється, їх можна виготовляти, оздоблювати майже усім, що нас оточує. Ось, наприклад, звичайне дерево. На виставці є книги, сторінками яких виступають дошки. На них вирізьблено літери, малюнки, які ще й розфарбовано. Краса, та й годі. А ось поряд той же матеріал, тільки літери і малюнки на дошці-сторінці випалив сонячний зайчик своїм пензлем-промінцем, який вийшов з під збільшувальної лупи. Виглядає дуже ефектно.

Візьмемо інший матеріал – звичайні рослини, квіти. Завдяки фантазії співробітників унікального видавництва створено гербарну книгу. Всі знають, що таке солома. А виявляється з її допомогою також можна виготовити книгу із гарними і неповторними ілюстраціями. А ще ви зможете здивуватися, побачивши плетену книгу із верби, яка дуже нагадує кошики. Але замість порожнини для вмісту речей чи врожаю там розміщені сторінки дитячої казки про незвичайні парасолі, які ростуть десь у чарівному лісі.

А ще кілька книг виготовлено із матеріалів, які здавна використовуються для виготовлення одягу: тканин, ниток, шкіри. Щодо останнього матеріалу, то його використовували для виготовлення книг ще до появи паперу, пізніше – оздоблювали особливо цінні книги. А ось на виставці представлена книга виготовлена із шовку, поряд – в’язана, вишита бісером, різнобарвними нитками, а ще є м’яка, яка скоріше нагадує ніжну подушку, іграшку. Виявляється, співробітники видавництва «Креативна книга» вишили весь «Кобзар» Тараса Шевченка. На це пішло більше півроку роботи майстрів. Всієї книги на виставці немає, а є лише одна сторінка із неї.

А ще на виставці представлені такі книги, що споглядаючи їх, не завжди здогадаєшся, що саме перед тобою. Ось, бачимо, здавалось би, звичайний макет сільської криниці, журавля до неї лише бракує. А це виявляється дитяча книга-криниця. Поряд – велика праска часів, коли ще не було електроенергії у домівках. Навіть всередині жевріє червоний вогник, ніби жаринки розпеченого вугілля. А це виявляється не макет, а книга-праска. А ще є книга-будинок «Різдвяна зоря», «Вітрякова казка».­

Думаю, що таке диво варте, щоб його оглянути. А першу екскурсію новою виставкою провела редактор видавництва Олена Медвєдєва для учнів Острозького НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія» (на фото). Юним відвідувачам не тільки пощастило послухати цікаву розповідь про креативну книгу, але й руками доторкнутися до деяких експонатів, що в музеї рідко дозволяється робити. Тож співробітники заповідника запрошують у Музей книги і друкарства для огляду цікавої експозиції.

Іван МОЧЕРНЯК
№36 від 7 вересня 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 377 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]