П'ятниця

26.04.2019

05:32

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Цікава зустріч у поетичній світлиці

Минулого тижня наша цивілізація відзначала Всесвітній день поезії. З нагоди цього свята відбулися заходи і в Острозі. Традиційно читали вірші, говорили про поезію, обговорювали різноманітні проблеми, як духовного, так і матеріального характеру.  

Вже вкотре гостинна світлиця Острозької ЦБС приймала місцевих шанувальників поетичного слова: як добре знаних, так і тих, хто робить лише перші кроки на творчій стежині. Господарі бібліотеки створили чудові умови для спілкування прихильників муз-сестер: Евтерпи, Ерато та Калліопи.

Відкриваючи чергове засідання літоб’єднання імені Івана Маєвського, поет Олесь Ундір привітав присутніх з Всесвітнім днем поезії, побажав усім авторам нових творчих злетів, знахідок, успіхів. А ще коротко розповів про свято, поетів світового значення та українських, останні події, пов’язані зі святкуванням ювілею великого Кобзаря. Виявилося зокрема, що майже всі члени об’єднання так чи інакше були причетні до проведення поетичного марафону в Острозькій академії та встановлення там світового рекорду.

Бібліотекар Острозької ЦРБ Наталія Ламах детально розповіла, коли і чому почали святкувати Всесвітній день поезії. Свій виступ вона завершила поетичними рядками.

Пенсіонер Олександр Гладуненко, нагадав, що ми святкуємо Всесвітнє свято, тому бажано поговорити про поетів з усього світу, не лише українських, і ознайомив присутніх з творчістю естонського поета Арво Метса. А ще, аби зробити відзначення цього свята більш міжнародним, прочитав «Заповіт» Тараса Григоровича турецькою мовою. Наголосивши, що переклад цей належить колишньому острожанину, який був учнем місцевої прогімназії Агатангелу Кримському.

Свої поезії вперше прочитала учениця 10 класу Межиріцької школи Вікторія Попчук. Її твори були схвально зустрінуті присутніми.

Також вперше свої вірші презентувала вчителька Оксана Чумак. Вона також розповіла про те, як колись до неї прийшло натхнення написати римовані рядки, як ще в школі свого рідного Золотолина Костопільського району вона дивувала вчителів такими здібностями. І якщо з віршами Вікторії вже мали змогу познайомитися читачі нашої газети, то Оксана Григорівна ще невідома нашому загалу як поетеса. Хоча в «Замковій горі» були її дописи, але – прозові.

Ольга Блонська-Алтуніна цього разу не так читала свої твори, як познайомила присутніх з твором Шевченка «Плач Ярославни» та російськомовним твором Лесі Українки  й роздумами щодо них.

Читав свій вірш, який був написаний експромтом на зустрічі острожан з Оксаною Забужко, і Леонід Андрощук. Він підкреслив, що писати «на замовлення» – непотрібно, поетичні рядки мають виникати самі по собі, бо це – творчість!

Свої вірші в прозі, яких у неї чимало, прочитала ветеран бібліотечної справи Тетяна Бобровницька. З деякими попередніми вже знайомі читачі як міської, так і районної газет.

Як завжди, активну участь в обговоренні почутих творів взяла і поетеса з Оженина Євгенія Гембаровська. Вона також познайомила присутніх зі своїми новими творами, які стосувалися людських почуттів, переживань, нещодавніх подій. Крім того, Євгенія запросила на зустріч і свою землячку з селища цукрозаводу Світлану Шостак. Присутні уважно прослухали вірші Світлани, дали кілька слушних порад, і відзначили, що, справді, до острозького поетичного гурту додався ще один місцевий талант.

Взагалі все засідання панувала дружня атмосфера. Її навіть не похитнули деякі дискусії не так власне щодо поезії, як погляду на сучасну ситуацію в державі. Адже багато представлених творів стосувалися останніх подій в країні, були присвячені героям Небесної сотні, запереченню окупації Криму, засуджували пристосуванство та байдужість деяких наших громадян, їх шкідливі звички.

Також на засіданні було розглянуто і організаційне питання. У зв’язку з необхідністю приділяти більше часу роботі на посаді в. о. редактора міської  газети, Іван Глушман запропонував передати керівництво об’єднанням Анатолію Білому – знаному в нашому краї (і не лише) талановитому поету, автору кількох поетичних збірок. Цю пропозицію присутні підтримали одноголосно.

По закінченню засідання члени літоб’єднання поклали квіти до меморіальної дошки на будинку, де свого часу проживав Іван Маєвський, та до пам’ятника Тарасу Шевченку, де протягом березня відбувалося чимало заходів, присвячених 200-річному ювілею великого українця.

Олександр ВАСИЛЕНКО

№14 від 29 березня 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 409 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]