Середа

24.04.2019

15:38

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Цікава зустріч з митцем
У  нашому місті продовжують працювати учасники міжнародної обмінної програми «Канада. Світ. Молодь». В п’ятницю, 10 січня, студенти із далекої Північної Америки разом зі своїми українськими друзями побували в майстерні відомого острозького скульптора і художника Віктора Архіпова. Під час спілкування з митцем вони дізналися багато цікавого про скульптуру, автора багатьох пам'ятників.   

На початку зустрічі Віктор Архіпов коротко розповів про себе, вибір професії, навчання, професійні вимоги до творця монументів, свої роботи, процес і етапи створення скульптур.

Ще у дитинстві Вікторові дуже подобалося творити. Малював, вирізав з дерева, працював з різними доступними матеріалами. Навчався в Кримському вищому художньому училищі ім. М. С. Самокиша. Перший поштовх до заняття скульптурою дав відомий митець Сергій Чумаков. Вони разом працювали над створенням скульптурної композиції князям Острозьким, яка знаходиться в нашому місті і стала одним із його символів. Поступово здобував професійний досвід і майстерність. Тепер митець працює у жанрах монументальної, станкової та паркової скульптури, а також займається модульним дизайном. Він є автором кількох цікавих вирішень у приміщеннях Національного університету «Острозька академія».

Розповідаючи про роботу, Віктор Архіпов зазначив, що процес створення скульптури довгий та трудомісткий. Крім творчої роботи великий об’єм часу займає фізична праця. Це і слюсарні, і зварювальні роботи, і робота з каменем та формування фігур. При створенні робіт, скульптор намагається якомога виразніше передати емоції, почуття, виразити внутрішній стан героя. Митець зауважив, що дуже важливо, творячи, чітко і точно передати пропорції тіла чи іншого предмету. Робота має відоб­разити основні риси предмета, має виглядати естетично привабливою. До речі, йому ще допомагає друга освіта, яку він здобув у Острозькій академії – психолога.

За словами Віктора Архіпова, він, перш за все, художник. Кожна композиція спершу виникає у його свідомості. Потім вона переходить на папір, а вже потім втілюється в  об’ємний об’єкт із глини, гіпсу чи інших матеріалів. Щоб бути скульптором, важлива не так освіта, як талант. Бо ліпити може кожний, але створити хорошу скульптуру, де буде переданий емоційний стан героя, враховані всі важливі деталі, може лише митець, наділений особливим даром.  

Після вступного слова Віктор Архіпов показав гостям свою майстерню, роботи, познайомив гостей із дружиною, яка є і колегою і соратником – Ольгою. Вона, крім скульп­тур, працює з іншими матеріалами і має власні роботи. Потім студенти задавали питання, які стосувалися робіт майстра, його захоплень, особистого життя і отримували на них відповіді.

І канадські, і українські студенти на завершення подякували подружжю Архіпових за цікаву зустріч. Повертались вони до своїх домівок із новими враженнями та знан­нями про скульптуру.

Іван ПАВЛІВ

№3 від 18 січня 2014 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 250 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]