Неділя

21.04.2019

21:39

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ціни на ліки для хворих на гіпертонічну хворобу знизяться
У  минулому номері нашої газети ми розповідали про місячник вимірювання тиску, який проводять медики Острозької ЦРЛ. В продовження теми сьогодні мова піде про зусилля влади, щодо зниження цін на лікарські засоби, які допомагають боротися із високим тиском. Про це моя розмова із начальником управління охорони здоров’я Острозької райдержадміністрації Володимиром Нікуліним.

– Гіпертонічна хвороба є однією з найрозповсюдженіших хвороб, яка реєструється у 30% дорослого населення України, вражає серце, мозок та нирки і є непередбаченою по наслідках, якщо її не лікувати. Наша держава, піклуючись про громадян країни, впроваджує європейську практику часткової компенсації вартості ліків (в першу чергу «соціальних»). В результаті цього прогнозується, що їх вартість для населення може суттєво впасти в ме­жах десь від 20% до 2 разів. З цією метою 25 квітня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікування осіб з гіпертонічною хворобою». З 1 червня 2012 року до 31 грудня 2012 року триватиме впровадження пілотного проекту шляхом встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою з використанням механізму визначення порівняльних (референтних) цін (перший етап) та впровадження механізму часткового відшкодування їх вартості за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів (другий етап).

– Володимире Михайловичу, що таке референтна ціна? Для чого вона вводиться?

– Референтна – це та ціна на лікарські засоби однієї групової приналежності (фармакотерапевтична група, лікарська форма та ін.), за якою проводиться розрахунок реімбурсації (компенсації) вартості фармацевтичної допомоги населенню. Система референтних цін належить до непрямих методів державного регулювання ціноутворення у фармації, які безпосередньо не встановлюють та не обмежують рівень цін на лікарські засоби, впливають опосередковано, у даному випадку через ринкові важелі, на баланс попиту та пропозиції. На сьогодні практично всіма європейськими країнами впроваджена система референтних цін (у 20 з 27 країн ЄС). Їх досвід дозволив визначити два основних підходи, які є методом встановлення рівня компенсації фармацевтичної допомоги у країнах, що історично застосовують переважно вільне ціноутворення у фармації (Німеччина, Данія) та регулювання ціноутворення (Франція, Норвегія, Словаччина, Польща, Литва, Бельгія та ін.).

Референтна, тобто порівняльна ціна – це найнижча оптово-відпускна ціна. У нашому випадку мова йде про лікарські засоби для лікування гіпертонічної хвороби. З 1 червня 2012 року Кабінетом Міністрів України встановлений граничний рівень оптово-відпускних цін на ці лікарські засоби,  затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України  від 1 червня 2012 р. № 419. Дія пілотного проекту поширюється на генеричні (подібні кількісного та якісного складу діючих речовин однієї і тієї самої лікарської форми) лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, що зареєстровані в Україні.

Референтна (по суті, середня) ціна вираховується так: підсумовується вартість якогось одного препарату в 5 різних країнах (Болгарії, Молдові, Польщі, Словенії та Чехії) і потім ділиться на 5. Дорожче отриманої вартості ліки продавати не можна.

– На які ліки будуть знижки? Коли вже в аптеках їх можна буде купити за зниженою ціною?


– Рецепти на 7 препаратів та їх аналоги – еналаприл,  лізиноприл,  бісопролол,  метопролол,  небіволол, амлодипін, ніфедипін можна отримати у  лікаря-кардіолога, дільничного терапевта, лікаря загальної практики/сімейна медицина вже з  1 вересня 2012 р. З цього часу аптеки за рецептами лікарів будуть торгувати ліками за цінами, що не перевищують визначений граничний рівень, бо на них мають встановлюватися постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10% оптово-відпускної ціни, на торгівельні (роздрібні) надбавки не вище  ніж 25% закупівельної ціни.

Розмову записав Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 426 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]