П'ятниця

26.04.2019

05:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ціни на ліки від гіпертонічної хвороби знижено!
У четвер, 11 липня, у малому залі засідань Острозької ра­йонної ради відбувся брифінг стосовно реалізації пілотного проекту щодо забезпечення державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою. Головний лікар Острозької ЦРЛ Василь Веляник розповідав про проект, відповідав на запитання присутніх – представників міської та районної рад, райдержадміністрації, медичних працівників, депутатів, представників засобів масової інформації.   

Серед питань і проблем медичної практики проблема артеріальної гіпертензії для нашої держави сьогодні є однією з найважливіших. Вона давно вийшла за рамки суто медичної та стала соціальною проблемою, оскільки кожна третя доросла людина в Україні страждає на цю хворобу. За даними статистики МОЗ України в 2012 році в нашій державі зареєстровано 12 млн. осіб із стабільно підвищеним артеріальним тиском. Не винятком є й Острозький район, в якому налічується близько 9 тис. осіб з гіпертонічною хворобою.

Артеріальна гіпертензія відома як підступне захворювання, яке часто протікає безсимптомно, непомітно для хворого, але в результаті призводить до таких тяжких ускладнень як інсульт, серцева недостатність, інфаркт міокарду, ураження нирок. Тому боротьба з артеріальною гіпертензією стала складовою частиною державної політики в галузі охорони здоров’я.

Головний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко пише, що при зниженні артеріального тиску на 10 мл ртутного стовпчика ризик ускладнень зменшується на 38%, при зниженні артеріального тиску на 20 мл ртутного стовпчика – на 50%. З цією метою прийнято постанову Кабінету Міністрів України

№ 340 "Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державно регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою” та наказу МОЗ України № 321 від 28 квітня 2012 р. "Про заходи МОЗ України щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою”.

В Острозькому районі прийнято відповідне розпоряджання голови райдержадміністрації № 279 від 8 листопада 2012 р. "Про забезпечення виконання порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в Острозькому районі”. Згідно цих документів держава виділяє кошти для часткового відшкодування вартості на гіпотензивні засоби з 7 груп (енаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін). На 2013 рік для реалізації цієї програми в Острозькому районі виділено 133724 грн. За 6 місяців 2013 року використано 15669,92 грн., ліки отримало 1473 особи. За підрахунками статистів, користуючись даною програмою, людина заощаджує за рік близько 230 грн. при лікуванні гіпертонічної хвороби.

Для отримання пільгових рецептів при підвищеному артеріальному тиску необхідно звернутись до сімейного лікаря КЗ "Острозького центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги” чи кардіолога поліклінічного відділення Острозької ЦРЛ, та, отримавши пільговий рецепт, реалізувати його в аптечному закладі.

Не зволікайте зі своїм здоров’ям, заощаджуйте сімейний бюджет – для цього відвідайте сімейного лікаря та регулярно приймайте призначені ним гіпотензивні засоби.

Віталій Бойко, завідувач поліклінічним відділенням Острозької ЦРЛ
№ 29 від 20 липня 2013 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 275 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]