П'ятниця

19.04.2019

17:39

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

ЦНАП – єдине вікно для всіх
На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича 7 жовтня 2012 р. набрав чинності Закон України «Про адміністративні послуги» в Україні активно розпочали створювати Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). До кінця року вони мають з’явитися у всіх містах обласного значення, а також і в Острозі. За задумом, ЦНАП – це своєрідне «єдине вікно», де громадянам надаватимуть увесь спектр адмінпослуг в одному приміщенні.  

Рішенням сесії Острозької міської ради № 425 від 29 березня 2013 року утворено Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Острозької міської ради та затверджено положення про його роботу. ЦНАП працюватиме для створення зручних умов отримання острожанами адміністративних послуг, спрощення процедури їх отримання та поліпшення якості наданих послуг, а також як ефективний механізм запобігання корупції та усунення різного роду посередництва під час надання цих послуг. Острозькою міською радою виділено приміщення для функціонування центру по вул. Кривоноса, 32, поруч із будівлями центру зайнятості та газової дільниці.

Відповідно до рішення Острозької міської ради від 27 червня 2013 року № 482 «Про внесення змін до міського бюджету на 2013 рік» збільшено видатки спеціального фонду міського бюджету за рахунок іншої субвенції з обласного бюджету на створення центру адміністративних послуг в Острозі – виконання будівельних робіт з капітального ремонту адміністративного приміщення в сумі 300 тис. грн. для проведення ремонтних робіт вищевказаного приміщення. Загальна вартість якого, відповідно до проектно-кошторисної документації, становить 681,725 тис. грн. Для належного та якісного виконання роботи Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Острозької міської ради з державного бюджету до кінця поточного року планується виділити кошти для вирішення питання матеріально-технічного забезпечення, а саме: придбання комп’ютерної техніки, офісних меблів та канцелярського приладдя в сумі 68,292 тис. грн. Тепер з міського бюджету вже виділено 7.0 тис. грн. на придбання комп’ютерної техніки.

Хочемо ще раз наголосити, що ЦНАП – це місце, де громадяни зможуть отримувати більшість послуг для вирішення власних проблем з допомогою посадовців, де відбувається спілкування влади і громади міста, де можна одержати будь-яку інформацію, консультацію чи послугу з відповідними побутовими умовами, компетентним і приязним персоналом. Дозвільні центри, утворені відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», є складовою частиною центрів надання адміністративних послуг, що створюються відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги». Передбачається, що будь-яка юридична чи фізична особа, у випадку виникнення питань щодо процедури отримання необхідних дозволів, здійснення реєстрації та інших дій, встановлених законодавством, як обов’язкові, може поставити їх у центрі адміністративних послуг і отримати відповідь.

Для запровадження цієї моделі Єдиного вікна для людей до реалій нашого життя необхідно вирішити ряд проблемних питань, а саме: законодавче врегулювання переліку адміністративних послуг та збір (оплату) за їх видачу безпосередньо через ЦНАП та порядку взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг у частині надання цих послуг; для більш прозорого та належного функціонування центрів необхідно вирішити питання фінансового, організаційно-кадрового та матеріального характеру на загальнодержавному рівні.

Вироблення електрики за рахунок спалювання сміття в британському місті Едмонтоні щорічно економить 100 тисяч тонн вугілля.

Віталій УНДІР, перший заступник Острозького міського голови,

Олександр КОРЕШНЯК, в.о. начальника Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Острозької міської ради
№37 від 14 вересня 2013 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 700 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]