Неділя

21.04.2019

17:40

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Цьогорічні мої ювілеї

Життя прожити – не поле перейти. Так мовить українська народна мудрість. Звичайно, легко перейти стежиною рідне поле. Однак, як важко його зорати, засіяти, зібрати доглянутий урожай… Роки за роками, десятиліття за десятиліттями творить людина одвічне диво землі. На жаль, людські літа стрілою мчать: 

Ще сьогодні – вівторок,

На порозі – уже середа:

Час збігає так скоро,

Наче в річці вода…

Приємно, що людське життя позначене ювілеями. У кожної людини – свої, значимі, неповторні. Чимало цих ювілеїв у моєму житті цьогоріч. Ось деякі найважливіші з них.

У 1960 році, себто 55 років тому, пішов у перший клас Сіянецької школи. Моя незабутня перша вчителька Тетяна Петрівна Євтушок благословила мене в дивовижну Країну знань. Вельми приємно, що й нині вона проживає в селі Сіянцях. Низький уклін їй від мене та моїх незабутніх першокласників 1960 – 1961 навчального року.

А закінчив я школу десятилітку в 1970 році, себто 45 років тому. Тоді я був випускником Острозької середньої школи-інтернату. Нині в її стінах діє Національний університет «Острозька академія». Ми, випускники школи-інтернату, дуже пишаємося цим і гордимося славетним відродженим освітнім закладом. Навчали нас чудові вчителі, справжні інтелігенти: Олександр Семенович Коберник і Тамара Андріївна Бабич, Прокіп Андрійович Соколянський та Зоя Володимирівна Захаревич, Діна Іванівна Грицай й Віктор Миколайович Фомін та інші. Хай світлою про них буде наша пам’ять. Приємно дуже, що нині ще проживають в Острозі наші незабутні наставники: Ганна Семенівна Максим’як, Василь Михайлович Стадник, Ніна Прокопівна Соколянська, Ганна Сергіївна Лукащук, Валентина Сергіївна та Анатолій Семенович Шевчуки… Дай, Боже, для них многії, благії літа.

У 1970 році я поступав у Київський університет на філологічний факультет. На жаль, не пройшов за конкурсом, бо не вистачило всього-на-всього одного балу. Тож 45 років тому розпочав свою педагогічну працю старшим піонервожатим у Розвазькій восьмирічній школі.

Сорок років тому, а саме в 1975 році закінчив Рівненський педінститут. Моїми друзями – випускниками були нині добре знані в Україні літератори Микола Береза і Микола Пшеничний. Ми й донині товаришуємо, спільно відзначаємо свої ювілеї.

Досить плідним у моєму житті був високосний 1980 рік. Отже, 35 років тому я одружився, того ж року народився мій син Віталій, побачила світ добірка моїх поезій в альманасі «Вітрила – 80» київського видавництва «Молодь»…

У моєму житті було дві заповітні мрії: бути і педагогом, і журналістом. Отож, перша здійснилася та завершилася 15 років тому, себто в знаковому для мене 2000-ому році, коли я пішов на вчительську пенсію за вислугою літ. На мою радість, на моє щастя здійснилася й друга мрія: у 2002 – 2007 роках я працював кореспондентом в Острозькій міській газеті «Замкова гора». Саме тут у 2005 році, себто десятиліття тому, мене було прийнято до Національної спілки журналістів України. І донині я не полишаю творчої співпраці з улюбленим часописом, який став мені рідним на все життя.

За те, що я педагог, сердечно завдячую вчителям незабутньої, рідної мені Острозької середньої школи-інтернату. За те, що я журналіст, довічно та щирою вдячністю буду згадувати творчі уроки світлої пам’яті острозьких журналістів Олександра Шведа, Всеволода Горопахи, Валерія Баталова, Івана Ткача…

Гай-гай, нестримно плине час буття людського, наче води рідних мені рік Вілії та Горині, на берегах яких розташований дорогий моєму серцю Острог, де я стрічав і стрічатиму ювілеї свого життя земного. Лише дай нам, Боже, многії та благії літа!

Олесь УНДІР,
член Національної спілки журналістів України з 2005 р.

№ 30 від 25 липня 2015 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 256 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]