П'ятниця

26.04.2019

04:41

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Дають путівку в життя
Вже 30 років Острозьке вище професійне училище дає путівку в життя молодим людям, допомагає знайти свою стежину в житті, заробити кусень хліба. Десятки тисяч студентів пройшли через нього, знайшли своє місце у суспільстві та з вдячністю згадують настанови й науку острозьких вчителів й майстрів. Пропоную згадати, як усе починалось, та дізнатись, як живе училище сьогодні.  

Далекого 11 жовтня 1983 року почало свою діяльність Острозьке вище професійне училище. Воно було збудоване за типовим проектом на замовлення Острозької райсільгосптехніки на кошти Державного комітету УРСР з професійно–технічної освіти як технічне училище, і мало назву СПТУ № 28, з профілем підготовки кадрів для сільськогосподарського виробництва. Нехай читачів не дивує дата – 11 жовтня, не 1 вересня: робітники не спромоглись вчасно здати об’єкт, тому відкриття дещо перенесли. У 1997 році училище злилось з Острозьким ПТУ № 13, яке функціонувало з 10 жовтня 1968 року і вело підготовку кадрів для сфери побуту. А у 2006 наказом Міністерства освіти і науки закладу надали статус вищого.­

Вибір професії – складний і відповідальний крок у житті кожної людини, від якого багато в чому залежить її майбутня доля. Правильно вибрати професію – значить знайти своє місце в житті. Помилитися, може означати втратити роки, розчаруватись у певних життєвих моментах та, як наслідок, почуватись нещасливим.

– До нас приходять діти, ми формуємо з них особистості, – говорить Галина Пізнюр, заступник директора з виховної роботи. – Часто після 9, та й після 11 класу вони ще не усвідомлюють, наскільки важливий вибір майбутньої професії. Іноді на нього впливають не їх власні інтереси, побажання, а поради і настанови батьків, шкільних вчителів. Трапляється, коли професію вибирають під впливом товаришів, як кажуть, за компанію. Наше завдання – допомогти дітям почути самих себе, розкрити їх потенціал, та головне – зробити так, щоб вони не розчарувались у обраній професії та пізніше саме за нею пішли працювати.

Острозьке ВПУ навчає майбутніх слюсарів з ремонту автомобілів, водіїв різних категорій, кухарів-кондитерів, кравців, закрійників, перукарів-модельєрів, мулярів, штукатурів, трактористів. Цьогоріч з’явилась нова спеціальність – оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. Як бачимо, училище навчає молодь  саме тим спеціальностям, які зараз особливо затребувані на ринку праці.

 – Не всім бути юристами-професорами, комусь треба і хліб сіяти, і пекти його, щоб щоранку на столі лежала запашна буханка, – каже директор ВПУ Юрій Юдін. – Наші студенти стільки всього вміють та можуть. Вони несуть красу та зручність в кожен дім, роблять життя приємнішим та комфортнішим. Саме у нас виховують сіль нації. Ми пишаємось нашими випускниками.

В училищі стоїть на місці лише саме приміщення, сам  же навчальний заклад з дня свого заснування пішов далеко вперед, став  сучасним, дихає в такт часові, йде з ним в ногу. З’явилися нові класи, нові спеціальності. Постійно оновлюються техніка, меблі, проводиться ремонт. Звісно, через обмежені кошти не можна все це здійснити одним махом. Але те, що оновлення училища йде поступово, має свої позитивні моменти. Студенти більше цінують пророблену для них роботу, поважають чужу працю, не псують майна. Зокрема, вже оновили фасад училища, зараз готують нові аудиторії, продовжують працювати над зовнішнім виглядом навчального корпусу. Училище давно повністю комп’ютеризоване, техніка постійно оновлюється, укомплектовуються нові класи. Оновлюється техніка та приміщення не лише для навчання, а й для життя студентів. Зокрема, у гуртожитках потроху замінюють старі дерев’яні вікна на нові, пластикові, стару побутову техніку – на  сучасну. Оновлюються санвузли, зокрема нові туалети та душові кабінки. Ремонт продовжується, у планах – повністю оновити приміщення.

– Ми намагаємося створити максимально комфортні умови для навчання і проживання студентів, – до розповіді Юрія Івановича приєднується Михайло Пархута, заступник директора з навчально-виробничої роботи. – Крім аудиторій, побудовані майстерні, практичні лабораторії, де юнаки та дівчата можуть відточувати свої професійні вміння на практиці. Нещодавно придбали новий автомобіль для навчання водіїв. При обладнанні кабінетів ми намагаємося закупляти максимально сучасну та якісну техніку, щоб наші студенти вміли виконувати свою роботу краще за всіх.

На базі училища студенти не лише навчаються, а й проводять дозвілля. Територія ВПУ дозволяє студентам займатись різноманітними видами спорту, танцювати, співати, робити гарні речі власними руками. А у перервах між парами можна погуляти у парку чи саду – він тут також є, і як стверджують педагоги, там можна зустріти білок, сов та сойок.

– Навіть ті, хто у школі або на першому курсі соромились, були тихими «сірими мишками», у нас розкриваються та знаходять себе у творчості, – ділиться досягненнями Оксана Венгерець, керівник хореографічних гуртків, адже це справді досягнення – зуміти розкрити здібності дитини, побачити в ній творчий потенціал та навчити того, про що вона раніше і не задумувалась. – Найприємніші моменти – це коли студенти переборюють власні страхи і виходять на сцену. Студенти ВПУ виступають на міських та районних заходах, беруть участь у різноманітних конкурсах, як районних, так і обласних, та привозять звідти призові місця. Це не може не радувати. Вони молодці, ми щиро радіємо за кожну дитину.

Кожен освітянин, який справді любить свою роботу, веде дитину за руку найхиткішим періодом її життя. Працівники Острозького ВПУ проживають цей період разом зі своїми вихованцями, з кожним випуском вони старшають, разом з новими студентами знову стають молодшими. Всім серцем треба любити свою роботу, щоб любити кожну дитину як власну. І щоб за кожну дитину невтомне серце педагога боліло.

Колектив газети вітає викладачів, майстрів, працівників та студентів Острозького ВПУ з молодим ювілеєм! Для людини 30 – чи не найкращий вік, бо вже щось знаєш та вмієш, на зміну юнацькому запалу та максималізму приходить розсудливість та перша життєва мудрість. Та все ж це ще молодість. Для ВПУ – це ще юність, та воно вже міцно стоїть на ногах і продовжує торувати дорогу до успіху – для себе та своїх вихованців. Успіху, терпіння, наснаги вам у вашій нелегкій роботі. Хай вдячними будуть діти, хай виростають з них вашими трудами та молитвами гідні громадяни нашої України!

Людмила ПАНАСЮК

№41 від 12 жовтня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 401 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]