Вівторок

23.04.2019

09:46

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Дарують шанс на життя
Той, хто здає кров для потреб інших людей, показує приклад високої свідомості, гуманізму і милосердя. Їм та медикам вдячна незліченна кількість колишніх пацієнтів лікарень, які залишились живими завдяки їх благородству.

У перекладі з латини „donore” означає „дарувати”. 

Згідно українського законодавства, донорство крові є добровільним актом волевиявлення людини, що полягає у даванні крові та її компонентів для подальшого безпосереднього використання. Законом передбачені пільги донорам у зв’язку з безоплатним здаванням крові та її компонентів.

Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров’я. 

Та, не зважаючи на широку агітаційну кампанію, численні розповіді про порятунок людей завдяки донорам, все ж кількість донорів крові в України щороку зменшується. Люди стають донорами крові лише тоді, коли у біду потраплять їх родичі або близькі.

На Острожчині живуть і працюють понад 70 громадян, які здали кров 40-50 і більше разів. Приємно вражає те, що останні три роки ряди донорів поповнює молодь Національного університету «Острозька академія», за що щире їм спасибі, а також хочеться теплі слова подяки сказати на адресу працівників Острозького МВ УМВС в Рівненській області, освітян, медичних працівників та ін., які регулярно здають кров. Серед них Заслужений донор України Олег Шевчишин, Почесні донори України – Богдан Томенко, Наталія Оліферук, Марія Савенко, Василь Галич, Емілія Трифонюк, Людмила Чокобок, Галина Перепелиця, Валентина Озімковська, Ірина Клинова, Лідія Мартиновська, Надія Лукашик, Людмила Руда, Леся Мозоль, Світлана Гульчук, Валентина Ничипорук, Марія Данилюк, Марія Назарук, Валентина Міщенко, Олена Шолохова, Галина Кирилюк та ін.

Люди різного віку, професій, уподобань, об’єднані любов’ю до людей, стають донорами. Отож здоров’я вам, шановні донори, на довгі роки і вдячність від тих, кому врятували життя або повернули здоров’я.

Людмила ШВЕЦЬ, голова Острозької міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України
Просмотров: 365 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]