П'ятниця

26.04.2019

17:27

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Дбаємо про здоров’я й розвиток творчих здібностей та нахилів дітей

ДНЗ (ясла-садок) №1 «Ромашка» є закладом фізкультурно-оздоровчого напрямку. Наша діяльність спрямована на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні. 

У «Ромашці» функціонує 7 вікових груп, з яких 1 – раннього віку, 5 – садових, 1 – різновікова (знаходиться у приміщенні філії за адресою вул. І. Вишенського, 42-А), 6 вікових – розміщені в основному корпусі закладу, який знаходиться за адресою вул. Героїв Майдану,14.

Станом на 1 травня ц. р. у закладі виховувалося 216 дітей. Педагогічний процес у нас забезпечують 17 педагогів: завідувач, вихователь-методист, практичний психолог, 2 музичних керівники, інструктор з фізичної культури, 12 вихователів.

Методична робота з педагогічними кадрами у 2014 – 2015 навчальному році (НР) була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів. Пріоритетні напрямки роботи – організаційно-педагогічний, розвивальний, освітньо-виховний – були спрямовані на реалізацію таких завдань: продовження роботи над проблемною темою «Формування конкурентоспроможної особистості з дошкільного віку в процесі навчання і виховання шляхом упровадження інноваційних технологій і методик»; продовження роботи із збереження та зміцнення здоров’я дошкільнят, формування здорового способу життя, активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки шляхом розроблення та впровадження в умовах ДНЗ здоров'язбережувальних та здоров'яформувальних технологій; формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично налаштованої особистості засобами музейної педагогіки; підвищення якості дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти; покращення матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу.

У 2014-2015 НР навчально-виховна робота спрямовувалася на виконання вимог програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

У закладі працює практичний психолог І. М. Андрощук. Постійно здійснюється психологічний супровід та проводяться корекційно-розвивальні заняття з вихованцями.

Педагогічні працівники закладу є активними учасниками практичних семінарів: «Дошкілля – початкова освіта», «Розвиток творчих здібностей дітей засобами музики», засідання педагогічної студії.

Велика увага у дошкільному навчальному закладі приділяється повноцінному фізичному розвитку дітей. У закладі працює фізінструктор О. Ю. Малеванчук, використовуються різноманітні форми роботи з дітьми

Впродовж року велика увага приділялася питанням безпеки життєдіяльності дітей. З метою попередження надзвичайних ситуацій, загострення уваги на необхідності дотримання основ безпеки життєдіяльності з 17 по 21 листопада та з 20 по 24 квітня пройшли Тижні безпеки дитини.

Заклад оснащено комп'ютерною технікою та підключено до мережі Інтернет, створено веб-сторінку закладу. Тепер подано матеріали на фестиваль-огляд матеріалів з досвіду роботи за темою «Україна – рідний край» (Н. О. Буняк), та на конкурс «Музейна педагогіка у дошкільному навчальному закладі» (Л. М. Клімчук, Л. Є. Черній).

Вихованка ІІ молодшої групи Маргарита Салюк взяла участь у VІІІ Всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії», яка відбулася 5 червня у Національному університеті «Острозька академія», де виборола 2 місце (вихователь Г. М. Бацмановська). Педагогічні працівники закладу взяли участь у ХІІ обласному конкурсі-ярмарку педагогічної творчості в номінації «Дошкільна освіта», де отримано сертифікат. У закладі створено банк даних інноваційних технологій, що дає змогу педагогічним працівникам ознайомитися з освітніми інноваціями, розробленими та рекомендованими до використання в Україні.

Активно впроваджуються в навчально-виховний процес проектні технології, які дають учасникам проекту можливість самостійно здобути знання, набути практичних навичок під час виконання практичних завдань або розв’язання проблем, що потребують інтеграції знань з різних предметних областей. У весняний період 2015 року реалізовано екологічний проект «Посади деревце».

Однією з інноваційних діяльностей закладу є впровадження музейної педагогіки. Міні-музеї – це куточки, що оформлені відповідно до певної теми і містять, окрім «музейних експонатів», дитячі роботи, створені малюками. У закладі створені куточки «Міні-музей»: «Острог – моє місто»; «Історія та сьогодення»; «Вишиванка»; «Без верби і калини нема України»; «У гончарному крузі»; «Руками творимо дива»; «Обереги України». У 2015 р. випущено методичний посібник «Використання музейної педагогіки у дошкільному закладі» Н. О. Буняк.

Вихователями закладу активно використовуються інтерактивні технології навчання як засіб розвитку творчого мислення. Проведений моніторинг засвоєння дітьми окремих розділів програми показав, що використання інноваційних технологій та методик педагогами закладу позитивно впливають на інтелектуальний, фізичний, емоційний розвиток дошкільника. Діти стали більш активними, уміють висловлювати свою думку, прислухатися до думки товариша. У закладі створено банк даних обдарованих дітей. Складено план роботи з ними.

Дошкільний навчальний заклад тісно співпрацює з батьками вихованців. Систематично проводяться батьківські збори, лекції, бесіди, свята, розваги, консультації. Інформацію щодо діяльності дошкільного закладу та відповідні консультації з питань навчання та виховання дітей дошкільного віку батьки мають можливість отримати, відвідуючи сайт нашого ДНЗ (http://romashkasad.at.ua).

Організація харчування дітей у ДНЗ здійснюється відповідно до вимог нормативних документів. Його аналіз за рік показав, що в цілому харчування вихованців закладу здійснювалось наближено до норм. В ДНЗ наявна пільгова категорія дітей дошкільного віку, батьки та опікуни яких звільнені від плати за харчування. У вересні – грудні 2014 року батьки 22 дітей були звільнені на 50% від плати за харчування як багатодітні сім’ї. Звільнені від плати за харчування батьки 5 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та малозабезпечені батьки 8 дітей. У 2015 році відмінені пільги постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС.

Нарахування за харчування дітей проводиться відповідно до відвідування цими дітьми дошкільного навчального закладу впродовж звітного місяця. З 1 січна по 31травня на харчування використано 108729,54 грн. (40% – бюджетних, 60% – батьківських коштів). У батьківських куточках вікових груп та біля харчоблоку наявне щоденне меню.

У закладі наявний медичний блок: ізолятор, кабінет медичної сестри старшої, фізіотерапевтичний кабінет. Медичні працівники закладу контролюють дотримання санітарно-епідемічного режиму у приміщенні, проходження працівниками закладу медичних оглядів, проводять просвітницьку роботу серед персоналу та батьків з питань профілактики інфекційних захворювань, вірусного гепатиту, туберкульозу та кишкових інфекцій.

Постійно ведеться робота щодо поповнення та модернізації матеріально-технічної бази закладу. Так, у 2014 році було здійснено капітальний ремонт та утеплення даху і фасаду основного приміщення. На що використано 960766,40 грн. (субвенція з обласного бюджету). За бюджетні кошти придбано пральну машину – 6500 грн., насос для опалення у приміщенні філії – 950 грн., здійснено повірку манометрів та термометрів теплової енергії – 370 грн., проведено атестацію робочих місць за умовами праці – 2200 грн. На проведення ремонтних робіт у 2014 році ПП Р. В. Мороз надано допомогу закладу на суму 713 грн.

Спільна та чітка робота Ради закладу та батьківських комітетів дала можливість зробити косметичні ремонти у всіх вікових групах, коридорах, кабінетах, музично-спортивній залі, покращити матеріальну базу закладу.

Закуплено методичну літературу, іграшки та дидактичний матеріал. Частково поновлено постіль, посуд, придбано нові меблі в групових кімнатах, методичному кабінеті, коридорі, 2 пилосмоки, праску. На що складено відповідні акти на суму 67129 грн.

Проте, існує ряд проблем, що потребують вирішення: облаштування під'їзного шляху; реконструкція огорожі; облаштування приміщення філії грозозахистом.

Відомий педагог Василь Сухомлинський сказав: «Дитинство – не підготовка до майбутнього життя, а життя теперішнє, яскраве, самобутнє. І від того, як минуло дитинство, великою мірою залежить, якою людиною стане сьогоднішній малюк».

Лариса КЛІМЧУК,
завідувач Острозького дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №1 «Ромашка»

№ 31 від 1 серпня 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 268 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]