П'ятниця

26.04.2019

05:12

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Дбаючи про здоров’я тварин, ми також оберігаємо себе

У житті людей є чимало тварин, які нам неабияк допомагають. Собака – одна з них. З давніх-давен вона – одомашнена людьми. Як і сьогодні, собак використовували для охорони, полювання на дичину. При виникненні надзвичайних ситуацій (аварії, землетруси та інше) ці друзі людини рятують життя постраждалим. А ще собаки допомагають сліпим людям. Зрештою, собака є кращим другом людини. 

Деякі власники домашніх тварин вважають, що собаки не потребують особливої уваги: є де спати, що їсти й де погуляти – цього достатньо. Але тварини, як і люди, потребують медичного супроводу все життя. Якщо не приділяти їм належної уваги, вони можуть захворіти. І тоді господар змушений буде витрачати і час, і гроші на лікування, вартість якого подеколи в рази перевищує вартість профілактики.   

У вирішенні питання профілактики, лікування собак допомагають лікарі державних установ ветеринарної медицини Острозького району. В своїй професійній діяльності спеціалісти ветеринарної медицини докладають зусиль в проводенні клінічного огляду тварин, надають консультації щодо догляду та утримання, проводять профілактичні заходи щодо недопущення заразних та не заразних захворювань, а в випадках виникнення захворювань – надають лікувальну допомогу. Слід відмітити, що якщо домашні тварини вільно гуляють на вулиці, лісовій місцевості й ловлять диких мишей чи пацюків, вони можуть заразитися сказом та іншими захворюваннями, небезпечними і для людини.           

Для профілактики та недопущення сказу й інших захворювань у домашніх тварин спеціалісти державних установ ветеринарної медицини проводять щеплення. Слід наголосити, що в цуценят до двох місяців зберігається вроджений імунітет. Його підтримці сприяє молоко матері. А от потім про імунітет тварини має подбати вже людина. Для цього розроблена схема щеплень, серед них є такі, якими ніяк не можна нехтувати, зокрема, щеплення проти сказу.

До року цуценятам двічі роблять комплексне щеплення: перше – у віці 2-х місяців, друге – з інтервалом у 2-3 тижні. Вакцинують проти таких хвороб: чума, ентерит, лептоспіроз. Проти сказу щеплюють собаченят з одномісячного віку, повторне щеплення слід проводити через рік. Заразні захворювання можуть поширюватися дикими тваринами, і якщо господар не хоче наразити себе і свого вихованця на смертельну небезпеку, щеплення є обов’язковим. У проведенні щеплення собак, котів обов’язково повинні сприяти і власники тварин, зокрема, щодо надання тварин для проведення вакцинацій. Якщо з улюбленцем граються діти, а в того є паразити (гельмінти), то малеча може «підхопити» деякі з них. Тож, дбаючи про здоров’я тварин, ми також оберігаємо себе.

 Зважаючи на ситуацію, яка склалась на сьогоднішній день, – неодноразових скарг жителів міста щодо агресивної поведінки бездомних собак виконком Острозької міської ради наголошує, що, відповідно до «Правил благоустрою території міста Острога» та «Правил утримання домашніх тварин в м. Острозі», відповідальність за перебування безпритульних тварин на земельних ділянках окремих об’єктів несе керівництво підприємств, установ, організацій, незалежно від власності і підпорядкування, на територіях яких знаходяться тварини.

 Згідно Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову, стерилізації та тимчасовій ізоляції в притулку. Відлов безпритульних тварин необхідно проводити спеціалізованими бригадами гуманними методами.

 Проведення стерилізації собак є платним та здійснюється за кошти власника тварини або, це стосується безпритульних тварин, за кошти міських бюджетів. На стерилізацію однієї особини (тварини), відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 96 від 13.02. 2013 р. «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби», необхідно витратити орієнтовно 300-350 гривень. В дану суму входить проведення попередніх маніпуляцій з твариною, наркоз та операція. Також, перед проведенням операції, безпритульна тварина має пройти 15 денний карантин. На кожен день утримання собаки середнього розміру необхідно витратити орієнтовно 20 гривень. Необхідних об’єктів для утримання тварин на карантині на території м. Острога немає, кошти на дані видатки в міському бюджеті на 2015 рік не передбачені.

 Також, в зв’язку з відсутністю відповідних вільних земельних ділянок на території міста та обмеженістю бюджетного фінансування, будівництво притулку для бездомних тварин тепер не можливе.

Петро ПСЮК,
начальник управління ветмедицини в Острозькому районі,

Марія ЖУРИК,
начальник міської інспекції з благоустрою

№ 8 від 21 лютого 2015 р. Категория: Природа і екологія | Просмотров: 326 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]