Четвер

18.04.2019

20:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Де найкраще живеться на Рівненщині?
Нині в моді різноманітні рейтинги. Свій склали і щодо рівня життя на Рівненщині журналісти обласного центру. За основу взяли кілька показників: товарообіг, виробництво, будівництво житла, виплата зарплати, народжуваність тощо.  

Виявилося, що після усіх підрахунків, як не дивно, на першому місці опинився… Сарненський район. Це – найбільш заселена територія області, і, незважаючи на відлуння Чорнобиля, рівень народжуваності там майже найбільший в області. Крім того, цей район – третій в області за кількістю підприємств та чисельністю житлових будинків, які здають в експлуатацію щороку. За товарообігом Сарненщина перша, рівень безробіття – один з найнижчих, а середній рівень заробітної плати вищий лише у Здолбунівському районі. В середньому сарненчани отримують 2508 грн. у місяць.

На другому місці – Рівненський район, що, напевне, і не дивно, адже села тут рятує близькість до обласного центру. Березнівський район, в якому найнижчий рівень безробіття в області та високий приріст населення, на третьому місці. Він – другий після Рівненського за кількістю зведених будинків.

А де ж Острожчина? У другій десятці (усього районів нашої області – 16). Так от, Острозький район – тринадцятий. Поруч із Дубенським та Зарічненським. Усі вони, окрім Зарічненського, мають від’ємний приріст населення, не високу заробітну плату, небагато підприємств, які «тримаються на плаву» та вищий рівень безробіття. Не пощастило. Щодо Острозького району, то тут, очевидно, головна біда – знищення виробництва, а через це – мала зайнятість населення. Звідси – і всі інші проблеми, або переважна їх частина.

Мало тішить і те, що наші географічні сусіди (а колись ми входили до одного району) гощанці та корчани мають ще гірші показники. На Гощанщині – найменша народжуваність та один з найгірших темпів будівництва житла, хоча район має зручне сполучення з обласним центром. На Кореччині – майже найнижча заробітна плата (нижча лише у Дубровицькому районі). До слова, Корецький район – єдиний в області, в якому рівень середньої зарплати не зростає, а падає, порівняно з минулим роком.

А ось Демидівщина – найгірша одразу в трьох пунктах: будівництві житла, розвитку підприємництва та товарообігу. Тому й займає останній рядок. Звісно, при цьому треба враховувати, що Демидівщина — район невеликий.

 Звісно, ці підрахунки недосконалі і не беззаперечні, бо для об’єктивності потрібні й більш глибокі дослідження (приміром, рівень освіченості населення). Але все-таки дають доволі правдиву картину.

За матеріалами преси
Просмотров: 281 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]