Понеділок

20.05.2019

05:31

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

День цивільної оборони в училищі
У ДПТНЗ «Острозьке ВПУ» у четвер, 25 квітня, відбувся День цивільної оборони. Учні та працівники відпрацьовували дії на випадок виникнення надзвичайної ситуації, а також дізналися про роботу й технічні засоби рятувальної служби, швидкої допомоги, газової служби та міліції.  

Сигналом для початку дій став дзвінок, який пролунав у закладі. За легендою для навчань, це означало, що виникла пожежа у одному із класів навчального корпусу. Педагоги, учні, працівники училища організовано покинули приміщення і зібрались на спортивному майданчику. Ті, хто відповідав за евакуацію поранених, транспортував туди двох учнів, які "потерпіли" внаслідок надзвичайної ситуації. Першу допомогу їм надала санітарна ланка цивільної оборони училища. Свою роботу здійснювали також рятувальна, регулювальна, охоронці громадського порядку. Координував їх роботу штаб на чолі із начальником служби цивільного захисту училища.

Не встигли всі вишикуватись, як до училища прибула машина рятувальної служби, за нею бригада швидкої допомоги на новенькому автомобілі «Пежо», газова служба і міліція. Вони зупинились на спортивному майданчику і почали розгортати свої технічні засоби.

Вчитель предмету «Захист Вітчизни» Валентин Кочиш доповів директору училища, керівнику служби цивільної оборони Юрію Юдіну, що колектив училища вишикувався для проведення заняття з цивільної оборони. Той в свою чергу доповів начальнику відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та мобілізаційної роботи виконкому міськради Анатолію Каусу, що училище готове до проведення Дня цивільної оборони.

У своєму виступі Анатолій Юліанович говорив, що традиційно весною у навчальних закладах міста проводяться Дні цивільної оборони. Вони надзвичайно важливі, адже відпрацьовуються дії колективу та власних формувань цивільної оборони на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Він детально зупинився також на дії кожної ланки цивільної оборони закладу, структуру цивільного захисту в державі та її підрозділів у місті та області.

Начальник караулу ДПРУ-6, капітан служби цивільного захисту Григорій Панюк розповів і з допомогою своїх колег продемонстрував технічні засоби, які мають рятувальники на своєму озброєнні – автоцистерни, драбини, пожежні рукави, бензорізи, гідравлічні ножиці, домкрати, подушки (можуть підняти до 50 тонн вантажу), засоби захисту органів дихання та організму від дії диму і високих температур. Аналогічно свої технічні засоби демонстрували і розповідали, як вони працюють, лікарі швидкої допомоги, газової служби та міліції. За ходом навчань спостерігав і брав участь у них завідувач НКП «Острог» навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області Ярослав Андросюк.

– Заняття в цілому пройшли на хорошому рівні, – зазначив після проведення Дня цивільної оборони в училищі начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та мобілізаційної роботи виконкому міськради Анатолі Каус. – Я вдячний керівнику закладу і разом з тим цивільної оборони. Найкраще, щоб надзвичайні ситуації ніколи не траплялись, але готовими до них потрібно бути завжди. Від того, як спрацює штаб цивільної оборони, його ланки, залежить життя і здоров’я людей, збереженість майна.

Іван МОЧЕРНЯК
№18 від 4 травня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 474 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]