П'ятниця

26.04.2019

16:43

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

День міста планується на 7 червня

Останні кілька років поспіль у червні проводився День Острога. В 2014-му свята не було через складну економічну і соціальну ситуацію в країні, бойові дії на Донбасі. Чи будуть урочистості цього року (адже він є майже ювілейним), а також, що відомо про об’єднання територіальних громад, я попросив розповісти міського голову Олександра Шикера. 

– Цього року Острог відзначатиме 915-ту річницю з часу першої відомої писемної згадки про нього в Іпатіївському літописі. Звісно, ми не можемо пропустити таку дату, і плануємо провести День міста 7 червня. Цього року так співпало, що саме в неділю випала ця дата, і вона вважається днем надання Острогу Магдебурзького права. Нагадаю, що минулого року свято не проводили. Було зроблено опитування острожан, які в більшості випадків висловлювалися проти святкувань під час війни. На основі нього на засіданні оргкомітету та міської ради було вирішено заходів не проводити. Тож минулого року всі сили і кошти були направлені на підтримку наших воїнів АТО.

Цього року Острог має відзначити ювілейну дату. Думаю, що люди вже втомилися від війни. Їм необхідно дати, як кажуть, віддушину. Поки що я своїм розпорядженням затвердив склад оргкомітету з проведення Дня міста. Тепер триває робота щодо розробки програми заходів, які будуть проведені в рамках святкувань. Але відмінність цьогорічних святкувань від попередніх буде суттєвою. Перш за все, будемо намагатися використати мінімум коштів, заходи носитимуть патріотичне і виховне спрямування. Як і минулими роками, будуть залучені лише кошти, надані спонсорами, і жодної копійки з бюджету міста не візьмемо. Ми вже надіслали звернення до керівників підприємств, установ, організацій, підприємців з проханням допомогти провести свято. Ми сподіваємося, що меценати відгукнуться на наші прохання. Ми розуміємо, наскільки велике навантаження лягло на плечі бізнесу в цей нелегкий час, але сподіваємося, що справжні патріоти нашого міста підтримають наше починання, і ми спільно на високому рівні відзначимо 915-й день народження нашого міста. Вже є попередні погодження надати посильну допомогу наших постійних благодійників, згодилися допомагати волонтери.

– Олександре Федоровичу, а які конкретно заходи плануються в День міста?

– Я вже сказав, що тепер триває розробка програми святкувань. Є декілька пропозицій оригінальних заходів, які, сподіваємося, будуть цікавими всім. Трохи пізніше ми детальніше оповістимо острожан через «Замкову гору», можливо, буде випущений відповідний буклет, розмістимо інформацію на сайті міської ради.

Забігаючи наперед, трохи привідкрию наші плани. Як завжди, планується цікава програма для дітей, спортивні змагання, зокрема, ранковий пробіг, концертна програма. Думаю, що під час урочистої частини будемо відзначати найстарішого та наймолодшого мешканців міста, сім’ї ювілярів, кращих працівників міста, волонтерів, благодійників. Традиційно будуть працювати атракціони, виставки-продажі народних умільців, проводитимуться заходи на Замковій горі та інших місцях. Але головне – цього року ми плануємо провести заходи скромно, такі, які не вимагають значних матеріальних затрат. Разом з тим, ми прагнемо зробити таку програму, яка матиме великий психоемоційний позитив, виховне і патріотичне спрямування. Цього року ми хочемо відмовитися від феєрверку, запрошення високооплачуваних артистів. Натомість, плануємо задіяти місцевих співаків і музикантів з Острозької дитячої музичної школи, культурно-мистецького центру академії, інших навчальних закладів міста, можливо, із сіл району.

 Шановні острожани! Хочу звернутися із проханням до всіх – якщо у вас є оригінальні ідеї щодо організації заходів, просимо повідомити оргкомітет – мене, мого першого заступника Ольгу Логвін, заступника – Анатолія Лисого, начальника відділу культури і туризму Ольгу Лозюк. Також ми будемо вдячні всім за будь-яку допомогу і підтримку в проведенні Дня міста. Хочеться, щоб гарними заходами свято запам’яталося острожанам і гостям міста надовго.

– Тепер багато розмов точиться навколо майбутньої територіальної реформи, зокрема, об’єднання громад. Що Ви з цього приводу можете сказати?

– Наразі нічого конкретного сказати не можу. Тільки в лютому цього року було прийнято Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Зовсім недавно, у квітні, була прийнята постанова, якою затверджена методика формування спроможних територіальних громад. Там визначено, на якій основі, яких критеріїв будуть формуватися самодостатні територіальні громади, як і хто це має робити. Наразі триває робота, були проведені кілька нарад з цього питання. Зокрема, відбулась зустріч у райдержадміністрації, де брав участь я і сільські голови району. Тоді були сформовані пропозиції, які були направлені на розгляд обласної комісії реформ. Також були проведені консультації з сільськими головами найближчих сіл – Розваж, Грем’яче, Межиріч щодо об’єднання. В цілому вони погодилися порушити питання щодо об’єднання на сходах громад своїх сіл, сесії місцевих рад. Також відбулася нарада в облдержадміністрації, куди були запрошені міські голови та секретарі рад міст обласного підпорядкування.

На завершення хочу сказати, що наразі опрацьовуються різні варіанти об’єднання з центром в Острозі. Який варіант буде обрано – важко сказати. Поки що існує проект, де Острожчину поділено на 5 громад, з центрами в Острозі, Оженині, Межирічі, Мощаниці та Грем’ячому. Але хочу наголосити, що в ньому не враховано багато важливих моментів, зокрема тих, що міста обласного значення мають перевагу при формуванні територіальних громад. За ними далі йдуть районні центри і центральні садиби сільрад. Про це сказано в методиці формування громад, де визначено межу приблизно у 20 – 25 кілометрів. Думаю, що пізніше ми детальніше проінформуємо наших читачів, як просувається справа з адміністративною реформою.

– Дякую за розмову.

Записав Іван ПАВЛІВ

№ 21 від 23 травня 2015 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 230 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]