Понеділок

22.04.2019

03:04

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

День народження відзначили рекордом
Першого жовтня відновлена Острозька академія відсвяткувала свій дев’ятнадцятий День народження. Не обійшлось без традиційних вітань, меду, костюмів бджіл та пасічника. Та було щось нове й особливе. В цей день в Острозькій академії зафіксували новий рекорд  України.  

Почалось дійство об 11 годині вітаннями ректора Ігоря Пасічника, заступника голови Рівненської облдержадміністрації Олексія Губанова, мера Острога Олександра Шикера та острозького поета Олеся Ундіра. Також з вітальним словом виступив представник Книги рекордів України, автор 6 рекордних проектів, реалізованих у регіоні, острожанин Олександр Шустерук, який завітав з Нетішина, щоб зафіксувати встановлення рекорду. Вони бажали процвітання, нових досягнень, рекордів, креативу та успіхів у всьому. Олесь Ундір дарував присутнім свої вірші, присвячені академії та її спудеям. Після урочистих слів всі рушили на стадіон, де й мав встановлюватись рекорд.

Слід зазначити, що незабаром ми святкуватимемо 200-річчя від дня народження великого Кобзаря, генія, борця за Україну Тараса Шевченка. Свою любов, повагу до нього і вирішили студенти, викладачі та гості свята увіковічнити в рекорді. На стадіоні Острозької академії 2100 осіб одночасно читали вірші Шевченка. На початку частина студентів, розділившись по факультетах, читала вірші у колонах. Пізніше вони розійшлись,  інші студенти, які вже були вишикувані у ряди, у вишиванках під музику виконували танцювальні рухи, складались у фігури і врешті зобразили портрет Кобзаря. Після цього всі присутні повторили за Ігорем Демидовичем вірш «Думи мої» та «Заповіт». Остання частина дійства була імпровізованою. Приємно, що навіть без підготовки та репетицій, студенти та всі присутні підтримали цю ідею. Олександр Шустерук вручив Ігорю Пасічнику дипломи, які засвідчують встановлення рекорду.

– Острог – місто рекордів. Пам’ятаєте, як нещодавно ви вшановували українську пісню та її історію? Сьогодні ж ваша креативність і ваш патріотизм знайшли своє відображення в іншому проекті.

Щороку наші студенти проводять заходи всеукраїнського рівня. А сьогоднішню акцію можна взагалі вважати міжнародною, адже у ній взяли участь представники молодіжної обмінної програми «Канада. Світ. Молодь», які приїхали з різних куточків Американського континенту, – зазначив ректор Острозької академії Ігор Пасічник. – Я сподіваюся, що наш поетичний марафон започаткує своєрідну хвилю таких масових читань творів Шевченка в усій Україні.

Після такого активного та цікавого початку, святкування змінило свої локації. В актовій залі продовжились урочистості, нагороджували найактивніших  студентів, досягнення яких славлять ім’я Острозької академії і в Україні, і далеко за її межами.

Та втримати спудеїв і викладачів стіни академії не могли довго, бо в академічному парку вже розпочався ярмарок-пасіка. Чого тут тільки не було! Студенти та викладачі академії успішні не лише в науці. Вони вміють виготовляти справжні шедеври власними руками. Тому в продажу були і вироби з бісеру, і з кераміки, і з полімерної глини, і вишиті речі ручної роботи. Всі бажаючі могли обміняти бджолики (в День академії це місцева валюта) за лояльним обмінним курсом і придбати за них всі ці речі. Крім них, також можна було купити страви, які готували разом зі своїми українськими друзями учасники програми «Канада. Світ. Молодь». Ну і звісно ж, традиційно студенти, викладачі та гості свята ласували медом від Пасічника. Бажаючі навіть могли придбати його в подарунок друзям у глиняних горнятках. Також на згадку про День академії можна було виготовити подарункову монету із зображенням Острозького замку, наукової бібліотеки, гербом академії.

На завершення всі куштували смачний іменинний торт і загадували повернутись на свято через рік, святкувати вже перший «дорослий» ювілей – двадцятиріччя.

Людмила ПАНАСЮК
№40 від 5 жовтня 2013 р. Категория: Острозька академія | Просмотров: 376 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]